Якщо письменник не має стилю, нехай ламає перо, - Іваничук
Український письменник Роман Іваничук вважає, що головне в письменника – це стиль. Якщо письменник не має стилю – нехай ламає перо, - зазначив 26 січня на літературній зустрічі у межах проекту «Люди легенди у Домі Легенд» Роман Іваничук.
"Василь Стефаник - абсолютно окремий письменник у цілому світі. У нього нічого не можна навчитися, його можна читати і плакати. У М. Коцюбинського можна навчитися прозорості стилю (не у "Fata morgana", а в "Intermezzo"). У молодих письменників є таке, що вони вживають брутальну лайку в своїх текстах, але не для характеристики персонажу (бо це одна справа), а сам автор цим любується… Не можна так робити", - сказав письменник.
Роман Іваничук розповів, що йому як письменники подобаються – Тарас Прохасько, Віктор Неборак (проза і поезія), Василь Габор і Євген Пашковський.
"Абсолютно несподіваний для української літератури і цікавий Євген Пашковський. Його неможливо читати як Джойса. Його твори – як та злива мови, багатство її. От так ніби їдеш поїздом, і фіксуєш ліси, поля, сади – і все це гарно. Я не скажу, що він мені подобається у поведінці. У нього важка натура і життя в нього було важке. Але це письменник, який створив свій стиль. А письменник – це і є стиль, якщо письменник не має стилю, то нехай ламає перо", зазначив Р.Іваничук.
"За 50-100 років люди будуть цікавитись не нами, письменниками, а цією добою, що це був за народ, як вони здобули незалежність, чим жили, яких вибирали президентів, як боролися. Вони будуть читати це в мемуарах, і мої мемуари теж будуть читати", - сказав письменник.
Роман Іванович Іваничук (*27 травня 1929, с.Трач Коломийського району Івано-Франківської області) — український письменник, поет, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови ім. Т.Шевченка, Народного Руху України, заслужений діяч культури України, член Спілки письменників України (з 1960), депутат Веховної Ради України І-го скликання (1990-94); лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1985), Літературної премії ім. А.Головка (1979), премії ім. І.Мазепи (1999). Герой України (2009). Його твори – історичні романи "Мальви" та "Вогняні стовпи" вивчали у школі.