Яворівський вважає, що комітет Шевченківської премії могла б очолити Матіос

9 червня 201173013

Народний депутат з фракції "БЮТ-Батьківщина" Володимир Яворівський вважає, що членами комітету Шевченківської премії мають бути тільки її лауреати. Зокрема називає письменницю Марію Матіос як можливу кандидатуру на посаду голови комітету. Однак переконаний, що її, як і будь-кого із опозиційного табору, навряд чи призначать на цей пост.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі депутата, він вважає, що комітет Шевченківської премії потрібно реформувати, зокрема змінити склад комітету. За словами письменника, з опозиційного табору навряд чи когось призначать. "Скажімо того ж М.Слабошпицького чи В.Шкляра", - упевнений В.Яворівський.

"Звичайно, премія втратила свій первісний блиск. Вона його втратила ще в радянські часи, коли присуджували премію, якщо не помиляюся, Миколі Подоляну - був такий редактор журналу "Україна". Йому присвоїли Шевченківську премію за два нариси про Москву в "Літературній Україні". Але й у наші часи були такі випадки, що Шевченківську премію присуджували за ніщо. Тобто це не корупція, а таке собі кумівство", - розповів політик.

В.Яворівський переконаний, що, безперечно, Шевченківська премія потребує радикальних змін. "Але я сумніваюся, що ці зміни будуть зараз", - сказав Володимир Яворівський.

"Потрібно реформувати номінації, сам склад (комітету Шевченківської премії - ред.). Я переконаний, що членами комітету мають бути тільки лауреати Шевченківської премії. А така каша, як зараз, коли є люди, які не є лауреатами Шевченківської премії і вони її присуджують чи не присуджують комусь іншому - це не нормально. І взагалі, мають бути члени першого ряду, які несуть моральну відповідальність за те, кому ця премія присуджується. Щоб народ знав, що у Шевченківському комітеті є такі й такі видатні люди. Тобто, таке реформування потрібне. Але чекати його після Бориса Олійника, я не знаю (чи варто – ред.)", - зауважив парламентарій.

Нагадаємо, днями  видатний український поет і державний діяч Борис Олійник висловив бажання піти з посади голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 13

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Інна 13 червня 2011, 18:43

  Матіос кажуть, виграла десятий суд із цими падлюками і повернулася в Комітет на роботу. А через два дні Олійник оголосив про свою відставку. Оце клас! Чоловікам би такої твердості і впертості.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • До лев-мандовки 9 червня 2011, 21:42

  Дохтур Геббельс из уСраины! Каклина позорная! А твои посты с тонким намёком на москаля не в тему! Пизди по делу, а не про свою боевую (ебовую?) молодость, как тебя с 12 лет на хую вертели. Ты посмотри новости заХУЙ.нет: то в Ровенской области какой-то дядя влупил 4-летней, то кресты на металлолом посдавали.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • LEWANDOWKA 9 червня 2011, 21:25

  На Черниговщине отдыхающий из России изнасиловал 12-летнюю девочку 09.06.2011 На Черниговщине 40-летний россиянин, приехавший в деревню к жене на отдых, изнасиловал 12-летнюю девочку, угрожая ей ножом, средь бела дня неподалеку от пляжа. В ходе проверки было установлено, что девочке едва исполнилось 12 лет. Девочка живет в деревне вместе с родителями. В тот день девочка пришла на берег реки вместе с другими детьми купаться и загорать на солнце. Когда на пляже к девочке подошел взрослый мужчина, она ничего не заподозрила, поскольку он был похож на обычного отдыхающего. Незнакомцу даже удалось беспрепятственно отвести ребенка в сторону. Однако и тогда девочка еще не почувствовала никакой угрозы. Испугалась уже тогда, когда насильник достал нож. Девочка хотела закричать и убежать, но было уже поздно: мужчина, угрожая ножом, совершил надругательство над ребенком. Мужчину задержали и доставили в отделение милиции, где он во всем сознался. Сейчас насильник находится в изоляторе временного содержания. В отношении него возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 152 (изнасилование) Уголовного кодекса Украины, за что предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок до 15 лет.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук