ЄС зацікавився рівнем оргзлочинності та корупції у владі України
Міжнародна неурядова асоціація OCO (The Organized Crime Observatory) розпочала дослідження рівня організованої злочинності і корупції в державному секторі України, повідомляється на сайті організації.
"Цей проект є частиною ініціативи ЄС з вивчення питання приєднання країн – колишніх республік СРСР до Євросоюзу. Країни-члени ЄС, також як і члени Європарламенту та учасники неурядових організацій, які представляють громадянське суспільство в ЄС, попросили провести оцінку ситуації в Україні в питаннях організованою злочинності, корупції в політичних колах, незаконного відмивання грошей і фінансових махінацій", – йдеться у повідомленні.
Асоціація має намір запросити до участі в дослідженні міжнародних партнерів, представників університетів і дослідницьких центрів Європи і США. Після вивчення ситуації асоціація оприлюднить звіт та надасть відповідні рекомендації.
The Organized Crime Observatory створена 2001 року в Швейцарії. Цілі асоціації – вивчення злочинної діяльності, кримінальних схем.
Як повідомлялось, у травні Верховна Рада ухвалила антикорупційний закон, який зменшив обов'язковий для декларування мінімальний розмір витрат (вкладів, внесків) вищих посадових осіб з 150 тис. до 80 тис. гривень. Крім керівництва держави, міністрів, народних депутатів, суддів та керівників окремих центральних органів виконавчої влади подавати декларації будуть зобов'язані заступники міністрів, керівники та заступники керівників органів виконавчої влади Криму та органів місцевої влади.
Нагадаємо, за рівнем корупції Україна, згідно з рейтингом Світового індексу верховенства права, посідає 94 місце серед 97 країн світу.
Як повідомляв ZAXID.NET, половина українців вважає найважливішими проблемами в державі безробіття і корупцію у владі.