ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити 95 тис. трьом росіянам, до яких застосовували тортури у поліції

СвітАндрій Стець, 2 травня 20171560

У Стразбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) присудив трьом росіянам, які поскаржилися на застосування тортур в поліції, компенсацію в розмірі 95 тис. євро. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Рішення суду стосується скарг трьох росіян, жителів Свердловської області і Оренбурга Олександра Олисова, Микити Данішкіна і Юрія Зонтова, поданих за не пов'язаним між собою випадками насильства у поліції. Вони звернулися до ЄСПЛ в період з 2009-го по 2014 рік.

У всіх трьох випадках постраждалі були затримані за підозрою в кримінальному злочині і протягом деякого часу утримувалися поліцією, йдеться в мотивувальній частині вироку. Позивачі заявили, що в поліції їх били кулаками, копали, били палицею, душили, а також зв'язували.

У всіх трьох випадках затримання не були задокументовані, а самі затримані надали суду медобстеження травм, які, як постановив суд, дійсно могли бути нанесені при тортурах.

«Цих обставин було досить, щоб скарги позивачів були визнані достовірними. У таких обставинах тягар доведення лягає на державу, яке мало надати переконливе пояснення і докази, які поставили б під сумнів версію позивачів», – йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

Однак у всіх трьох випадках влада цього не зробила, відмовившись проводити розслідування щодо звинувачених співробітників поліції, які заявили, що позивачі завдали собі травми самі. Відмови були затверджені судами місцевих юрисдикцій.

В ЄСПЛ звернули увагу на те, що російські суди визнали непідтвердженими і непереконливим показаннями проти поліцейських.

З огляду на те, що уряд не надав доказів невинності поліцейських, суд вирішив справу на користь позивачів, ухваливши, що тут мало місце порушення третьої статті Європейської конвенції про захист прав людини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук