Євросоюз будуватиме відносини з Росією за п’ятьма новими принципами, – Могеріні

СвітАндрій Стець, 14 березня 201621400
Євросоюз будуватиме відносини з Росією за п’ятьма новими принципами, – Могеріні
фото DT.ua
Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні

Сьогодні, 14 березня, під час дискусії на засіданні Ради ЄС, верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні обговорила з головами МЗС країн Євросоюзу п'ять принципів, на яких повинні будуватися взаємовідносини ЄС з Російською Федерацією. Про це повідомляє УНІАН.

«Ми мали серед 28 країн-членів одностайну позицію щодо п'яти керівних принципів політики Європейського Союзу стосовно Росії. Першим з цих керівних принципів є повна імплементація Мінських угод в якості ключового елементу для будь-яких істотних змін у наших відносинах», - заявила Могеріні.

Разом з тим вона нагадала, що цей тиждень є важливим з огляду на те, що два роки тому відбулася анексія Криму Росією.

«І ми знову заявили нашу спільну рішучу позицію невизнання анексії Криму», - наголосила Могеріні.

Також вона зазначила, що другим керівним елементом є зміцнення відносин із східними сусідами ЄС та іншими сусідами, особливо у Центральній Азії.

Третім елементом є «зміцнення внутрішньої пружності Європейського Союзу, і зокрема з метою зміцнення енергетичної безпеки, (у зв'язку з) гібридними загрозами та (зміцнення) стратегічної комунікації».

Могеріні наголосила, що четвертим принципом є те, що усі 28 країн погодилися «з необхідностю вибіркової взаємодії з Росією».

Вона наголосила, що мова йде про питання, які стосуються Ірану, мирного процесу на Близькому Сході, зокрема в Сирії, а також питань Північної Кореї, міграції, тероризму, кліматичних змін та інших питаннях, де є інтереси ЄС.

«До п'ятого нашого спільного керівного принципу відноситься готовність все більше підтримувати російське громадянське суспільство», - заявила Могеріні.

«Звичайно, у цій частині (політики відносин з РФ - Ред.) буде продовження. Комісія у найближчі місяці проведе переговори по цій частині нашої роботи, яка буде заснована на політичних рішеннях, досягнутих нами сьогодні на рівні міністрів», - сказала Могеріні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук