Ющенко знає рецепт "одужання" коаліції
Президент України Віктор Ющенко позитивно оцінює початок консультацій між головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, лідерами фракцій БЮТ і блоку "Наша Україна - Народна Самооборона", мета яких - пошук шляхів відновлення діяльності коаліції демократичних сил. Таку позицію Глави держави представила прес-секретар Президента Ірина Ванникова, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
Віктор Ющенко переконаний, що це - виняткова справа самої більшості, всередині якої останнім часом виникли суттєві розбіжності як щодо пріоритетів, так і способів їх втілення.
"Ключовими фігурами у врегулюванні проблем коаліції Президент вважає голову парламенту, керівника уряду та лідерів фракцій БЮТ та "НУ-НС". Саме вони визначають весь комплекс діяльності коаліції та її взаємодії з Кабінетом міністрів", - наголосила Ірина Ванникова.
Інших учасників переговорного процесу бути не може. Це критично важлива умова для відновлення дійсно чесних та відкритих стосунків у більшості, оскільки тільки самі депутати та члени уряду можуть визначити усі проблеми коаліції та кроки для їхнього вирішення.
Головним модератором переговорів має виступити спікер парламенту. Президент розраховує, що Арсеній Яценюк виявить наполегливість і рішучість у розробці плану дій з подолання внутрішньо коаліційних проблем.
"Президент підтримає скоординований план дій лідерів коаліції, який буде реалістичним і ґрунтуватиметься на чітких домовленостях. Віктор Ющенко розраховує, що учасники переговорів запропонують не декларації, а перелік чітких, послідовних кроків, які реабілітують репутацію більшості", - заявила прес-секретар Глави держави.
Рецепт "одужання" демократичної більшості простий та відомий - повернення до виконання Коаліційної угоди. Тільки таким чином існування цієї коаліції матиме сенс для України.
Глава держави переконаний, що парламентська більшість повинна продемонструвати суспільству свою дієвість, насамперед через результативні голосування в сесійній залі. Прийняття законів, зокрема закріплених у коаліційній угоді, ухвалення змін до Державного бюджету стануть переконливими свідченнями життєздатності нинішньої коаліції.
Повернення коаліції до сталої законотворчої роботи створює вагому передумову для стабільної роботи всієї Верховної Ради. У разі якщо більшість не підтвердить своє існування де-факто, Президент шукатиме інші політичні шляхи подолання негативних процесів у парламенті.