За два роки у Львові ознакували 35 пам'яток
У Львові впродовж 2012-2013 рр. встановили 35 туристично-інформаційних таблиць з короткою інформацією про пам’ятку українською та англійською мовами. Про це сьогодні, 18 вересня, під час прес-конференції розповіла начальник управління туризму Львівської міської ради Галина Малець.
Минулого року встановили 20 інформаційних таблиць, цього року – 15. Інформаційні таблиці встановили на Латинському та Вірменському катедральних соборах, костелі Марії Сніжної, готелі «Жорж», торговому центрі «Магнус», «Поштампі», каплиці Боїмів, будинку міської пожежної станції та будинку акціонерного товариства «Дністер», де сьогодні знаходиться міська поліклініка №1. Також таблиці з’явилися на будівлях музеїв Львова: Державному природознавчому музеї, Музеї етнографії та художнього промислу, музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького», «Палаццо Бандінеллі», музеї Русалки Дністрової та Львівському музеї історії релігії.
Дослідник історії Львова Ілько Лемко розповів, що йому потрібно було описати історію кожної пам’ятки у 550 знаках з пробілами. «Про каплицю Боїмів можна розповідати годину, а то й дві. Тому було важко, бо є цікаві речі, але треба скоротити до мінімуму і залишити найважливіше. До прикладу, міська ратуша. Про неї написано багато книг, а необхідно було написати у 5-ти рядках», - сказав він. За його словами, таких таблиць не мають навіть європейські міста Краків, Відень, Прага. Ілько Лемко розповів, що особливо така коротка інформація допоможе тим туристам, які мають дуже мало часу і не можуть послухати про Львів більше.
Президент Гільдії рестораторів Львова Марк Зархін зазначив, що наступним етапом може стати встановлення таблиць на будинках у центральній частині. «За кожною таблицею стоїть історія будинку. Ось я нещодавно дізнався, що на вул. Шевській, де знаходиться один із моїх ресторанів, брав шлюб письменник Василь Стефаник. Там була львівська музична спілка, на базі якої створили консерваторію», - розповів він. Ресторатор зазначив, що такий проект можна реалізувати спільно з бізнесом. «У центрі міста у кожному будинку є бізнес і, думаю, вони готові витратити кілька тисяч гривень на дослідження і встановлення цікавої таблички», - додав Марк Зархін.
Проект «Туристичне ознакування Львова» здійснювався за спільною ініціативою управління туризму Львівської міської ради та компанії «Київстар».
Додамо, до Євро-2012 у Львові було спеціальне ознакування.