За три роки російської окупації у Криму 12 осіб загинули за політичні переконання
Також 17 пропали безвісти, ще 39 арештовані на політичному ґрунті
До теми
Станом на 25 лютого 2017 року в окупованому Криму через політичні переконання загинули 12 осіб, 17 пропали безвісти, ще 39 арештовані на політичному ґрунті. Про це 25 лютого заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на Міжнародному форумі «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу», передає Еспресо.TV.
«Це люди, які постраждали через свої політичні, ідеологічні переконання, через свою належність до кримськотатарського народу, звичку до свободи слова, через те, що вони вирішили залишитися тим, ким були - громадянами України», - заявила міністр.
Також Климпуш-Цинцадзе повідомила, що за три роки окупації в Криму спостерігаються випадки утиску цивільних прав і свобод. «За останні 3 роки Крим дійшов майже до повного знищення особистих і громадянських прав і свобод людей. Наразі Крим може служити повноцінним довідником порушень і утисків прав і свобод людини. Майже всі відомі методи боротьби зі свободою вже були застосовані та продовжують застосовуватися окупаційною владою», - заявила Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, російська влада вносить проукраїнських активістів до списків терористів, перешкоджає праву на мирні зібрання, переслідує національно-культурні і представницькі органи кримськотатарського народу, визнала Меджліс екстремістською організацією. Міністр додала, що Росія прагне перетворити Крим у «мілітаризовану зону» - розміщує там свої війська. Як наслідок, Крим перетворюється в «територію страху».
26 лютого Україна відзначає «День опору Криму російської окупації», по всій Україні заплановані акції підтримки окупованого півострова. У цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, у тому числі, з партії «Русское единство».