В Україні заборонили ліки для серця з потенційно канцерогенними домішками

Йдеться про препарати з діючою субстанцією валсартан, які призначають для лікування серцевих та інших хвороб

Держлікслужба закликала аптеки та гуртові склади повернути ліки постачальникам

В Україні наклали постійну заборону на реалізацію низки серій лікарських засобів «Валсартан», «Ванатекс», «Ванатекс Комбі», «Тіара Тріо» для лікування артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності. Відповідне рішення ухвалила Державна служба України з лікарських засобів на початку грудня, пише «Еспресо».

Усі ці препарати містять діючу речовину валсартан, в якій є домішка N-nitrosodiethylamine (NDEA) у концентрації, що перевищує граничну величину. Ця домішка може бути канцерогенною для людини.

Саме тому Держлікслужба постановила вилучити низку серій цих препаратів, а саме порошку «Валсартан» виробництва «Майлан Лабораторіз Лімітед» (Індія), таблетки «Ванатекс» та «Ванатекс Комбі» виробництва заводу «Польфарма» С. А. (Польща), таблетки «Тіара Тріо» виробництва ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (Україна).

Лист Дерлікслужби щодо заборони реалізації препарату, який містить шкідливу домішку

Лист Дерлікслужби щодо заборони реалізації препарату, який містить шкідливу домішку

У Держслужбі звернулися до суб'єктів господарювання, які реалізують ці препарати, з вимогою вилучити їх з обігу – знищити або повернути постачальнику (виробнику).

«Невиконання цього розпорядження тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України», – йдеться у повідомленні служби.

Усі ці препарати призначають під час лікування симптоматичної серцевої недостатності та зменшення артеріального тиску.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук