Захисники Маріуполя розповіли про стан постраждалих від російської хімічної атаки
До теми
Постраждалі унаслідок розпилення росіянами над Маріуполем отруйної речовини невідомого походження зараз у відносно задовільному стані. Контакт цивільних з речовиною був мінімальним, оскільки вони були не близько до епіцентру ураження, дещо ближче перебували військовослужбовці. Про це повідомили у полку «Азов», бійці якого захищають Маріуполь.
Там додали, що обстежити місце подій повною мірою наразі неможливо через ворожий вогонь.
Також полк опублікував відео з постраждалим військовослужбовцем, який зараз у помірному стані. Двоє інших – під постійним наглядом лікарів. Серед постраждалих цивільних найгірший стан у літньої жінки, повідомили бійці «Азова».
Серед основних симптомів у постраждалих:
- гіперемія обличчя;
- підвищення артеріального тиску;
- сухість та печія в області ротоглотки і слизових ділянок очей.
«Наразі відомо, що ворогом було застосовано отруйні речовини або сильнодіючі отруйні речовини переважно задушливої дії. Втім через перебування в повній блокаді їх токсикологічний аналіз неможливий», – додали в «Азові».
Нагадаємо, що Міністерство оборони України перевіряє інформацію про застосування російськими військами хімічної зброї в Маріуполі.
Полк «Азов» заявив, що близько 21:00 11 квітня російські війська використали проти українських військових та цивільних осіб в місті Маріуполь отруйну речовину невідомого походження, яку скинули з ворожого безпілотного літального апарату. Перед цим російський бойовик із так званої «ДНР» і один із керівників «народної міліції ДНР» Едуард Басурін заявив, що українських оборонців Маріуполя потрібно заблокувати на заводі «Азовсталь», а потім застосувати там хімічну зброю.
Маріуполь у блокаді від початку березня. Російські війська щодня обстрілюють ракетами, танками та реактивними системами міську інфраструктуру. На 90% зруйнований житловий фонд міста, загинуло багато мирних мешканців. Щоб приховати свої злочини, загарбники рф спалюють тіла цивільних у мобільних крематоріях.
Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко заявив про щонайменше 10 тисяч загиблих цивільних, а президент Володимир Зеленський – про десятки тисяч.