У відділі ДАІ Львова знайшли ще один спосіб боротьби з недобросовісними водіями. Тепер автомобіліст, який припаркувався не за правилами отримує повідомлення про правопорушення. Далі він може добровільно звернутись в автоінспекцію і заплатити штраф. Утім, визнають міліціонери, це залежить лише від бажання самого порушника. Наразі таких сумлінних водіїв ще не було.
Змусити водія сплатити штраф не так і просто. Найперше, що заважає - відсутність в автомобілі водія. Оскільки скласти протокол можна лише за його участі, то залишені власниками машини фактично недоторкані.
Начальник ВДАІ м. Львова Богдан Мицак прокоментував журналістам «Нашого репортера»: «Водій приїхав зранку на роботу, припаркував автомобіль і пішов. Він пішов займатися своїми питаннями, а інспектор для того, щоб скласти цей протокол має прочекати весь день».
Та навіть коли автовласника вдається спіймати на гарячому - штраф не гарантований. Водії стараються знайти виправдання. «Мені колега посигналив, каже у тебе колесо спущене. Я зупинився зразу, а він каже - я пожартував. Ну і все, я що винуватий, що він зі мною так жартує», - пояснює інспектору водій, і після недовгої суперечки виходить сухим з води. Водії не втрачають нагоди засвітити «мажорне» посвідчення, і воно часто діє.
Дієвими, але забороненими зараз способами боротьби з порушниками, начальник міського ДАІ назвав евакуатори та пристрої для блокування коліс. Раніше правоохоронцям також дозволяли знімати номери з автомобілів та складати протоколи без водія, якщо сфотографували порушення. Тепер усе це - поза законом. Тому, каже Богдан Мицак, доводиться вдаватись до малодієвих засобів. Один з них - повідомлення про порушення. «Законослухняних водіїв є мало. Таких, які б приходили, щоб складали адміністративні протоколи, поки що немає. Досягненнями ми не можемо похвалитися, що масово йдуть», - сказав Б.Мицак.
Максимальна сума штрафу за порушення правил зупинки та стоянки - 340 гривень. З початку року у Львові склали понад 100 таких протоколів.