Запровадження нових санкцій проти Росії відклали через Фінляндію, - WSJ
До теми
Фінляндія виступила проти введення нових санкцій щодо Росії, через що Євросоюз змушений на кілька днів відкласти їх введення.
Про це у вівторок, 9 вересня, пише газета The Wall Street Journal з посиланням на заяву прем'єр-міністра країни Олександра Стубба.
За словами фінського прем’єра, позиція Фінляндії полягає в тому, що ЄС повинен зачекати з введенням нових економічних санкцій проти Росії.
«Фінляндія в цілому не вважає, що зараз відповідний час (для санкцій)», - сказав Стубб. Він додав, що «ще будуть дискусії з приводу того, якою мірою (санкції) будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС».
Стубб наголосив, що офіційний Гельсінкі стурбований можливою відповіддю на санкції з боку Москви, адже Фінляндія має спільний кордон з Росією та отримує прибуток від туризму і торгівлі зі своїм східним сусідом.
Повідомляється, що й раніше Фінляндія була серед членів ЄС, які сумнівалися в доцільності нарощування економічного тиску на РФ.
Нагадаємо, у понеділок, 8 вересня, країни-члени Євросоюзу погодили розширення секторальних санкцій проти Росії. У заяві голови Європейської ради Германа Ван Ромпея йдеться про те, що санкції набудуть чинності після публікації в Офіційному журналі ЄС.
За його словами, публікація списку нових санкцій має відбутися «у найближчі кілька днів».
«Це дасть час для оцінки виконання угоди про припинення вогню і мирного плану. Залежно від розвитку ситуації, ЄС готовий переглянути узгоджені санкції повністю або частково», - сказано в заяві.
За інформацією джерел у Брюсселі, узгодження нових санкцій відбувалося важко. Очікували, що про рішення буде оголошено о 19:00 за київським часом, але країни-члени ЄС змогли дійти спільної думки тільки через три години.
Агентство Reuters з посиланням на європейські дипломатичні джерела, повідомило, що деякі країни ЄС захотіли обговорити можливість відкладення введення нових санкцій, якщо угода про перемир'я в Україні між Києвом і представниками ДНР та ЛНР буде виконуватися.
Відомо, що нові санкції передбачатимуть обмеження з доступу до ринку капіталу, оборонної промисловості та продукції подвійного призначення. Заходи ЄС будуть застосовані до оборонних підприємств, енергетичного сектору, а також фінансового сектора.