Журналісти з'ясували, що нову форму українських пожежників легко спалити

Журналісти проекту «Наші гроші» протестували нову форму для українських пожежників. Результат: одяг не витримує не тільки полум'я, а й просто високої температури.

Вперше про низьку якість одягу пожежних заговорили після масштабної пожежі на нафтобазі під Києвом. Тоді загинуло четверо співробітників ДСНС, десятеро – отримали важкі травми. Коли пожежу загасили, пожежні-рятувальники прийшли під Верховну Раду та спалили форму, яку вдягають у найскладніших ситуаціях. Форма горіла.

Пожежні розповіли журналістам і про випадки, коли і при не дуже сильній пожежі одяг спалахував.

Як йдеться у розслідуванні, одяг для пожежників закуповують переважно у двох фірм «Пірена» і «Талан». Журналісти придбали комплекти одягу цих фірм. З «Таланом» особливо пощастило: їм продали зразок підвищеної якості, який демонстрували керівникам ДСНС.

У сюжеті зазначається, що пожежним видали форму не ту, що демонстрували керівництву, а гіршої якості.

У програмі наводиться приклад, як тестується австрійська форма. Вісім секунд її тримають у полум’ї. В результаті – форма поміняла колір.

Журналісти за більш поблажливіших умов протестували три костюми: два – вітчизняних виробників і один закордонний, який був у вживанні. Його пожежні придбали за власні кошти.

Тепловізор показав, що закордонний костюм активно розсіював теплову енергію, натомість вітчизняні її поглинали. 

В результаті розслідування виявилося, що держстандарт, за яким ДСНС закуповує форму, розробляв співвласник «Талана» і разом з тим заступник міністра з НС В'ячеслав Чучковський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук