ЦВК: Нинішня виборча кампанія – найспокійніша за останні роки
Член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський вважає, що цьогорічна виборча компанія є найспокійнішою від 2004 року: про це свідчить і кількість повідомлень про порушення, які надійшли до ЦВК, і суть цих звернень. А з цього можна судити і про рівень соціальної напруги напередодні виборів, який є набагато нижчий, ніж на попередніх виборах.
«На мій погляд, як людини, яка має певне відношення до організації виборів в Україні з 2004 року, всіх без винятку. Мені здається, що як раз ось цей виборчий процес є найбільш спокійним… У нас абсолютно спокійний виборчий процес. Це в тому числі підтверджується і кількістю скарг, які не тільки розглядаються, а й надходять до ЦВК. Кількість повідомлень про порушення під час виборчого процесу на цих виборах є значно нижчою, я би сказав в рази нижчою, якщо порівнювати з будь-яким попереднім виборчим процесом. Відповідно з цього, можна судити про рівень соціальної напруги – мені здається, він набагато нижчій», – заявив Охендовськийв ефірі 5-го каналу.
«Порушення справді є, немає в світі досконалих виборів, не тільки в Україні. І не треба свою державу поливати брудом, кажучи про те, що у нас численні порушення на виборах. Порушення на виборах є скрізь. Давайте подивимось – які це порушення, скільки їх дійсно, чи мали вони місце, чому такі повідомлення не надходять до ЦВК. Чому, якщо спитати у членів ЦВК, чи можете ви відзначити численні порушення – вам скажуть: ні, не можемо. Якщо звернутися до практики судів: у нас, що, численні позови? Та ні, нормальна судова практика, яка мала місце під час усіх без вийняту виборів», – додав член ЦВК.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
З початку передвиборної кампанії МВС веде облік офіційних повідомлень про правопорушення під час виборчого процесу від усіх, без винятку, учасників процесу – вже зареєстровано 826 повідомлень.