77% громадян України вже відчули на собі вплив економічної кризи
Українці песимістично оцінюють свої життєві перспективи на найближчі роки у зв’язку з економічною кризою. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна, повідомляє УНІАН. Так, лише п’ята частина опитаних вважає, що зміни будуть позитивними. Погіршень очікує майже половина опитаних (46,6%).
Оцінка життєвих перспектив тісно пов’язана зі змінами у доходах людей: оптимістичні уявлення у тієї невеликої частини респондентів (4,3% опитаних), чиї доходи останнім часом зросли. Песимістичні уявлення про майбутнє у тих 45,6% респондентів, чиї доходи зменшилися. Водночас опитування показало, що економічна криза торкнулася вже 77% громадян України.
79% опитаних відчули на собі підвищення цін, 29% респондентів скаржаться на випадки затримки зарплати. Понад 20% опитаних вказали на зменшення зарплати. У сім’ях 14,8% респондентів хтось втратив роботу, а 6% опитаних вказують на припинення роботи підприємства, на якому вони працювали. Не торкнулася криза 12,7% респондентів, хоча жодних наслідків її зовсім не відчувають лише 2,4% опитаних.
Водночас експерти зазначають, що понад усе люди бояться не втрати роботи чи заощаджень, а істотного зниження рівня життя, тобто купівельної спроможності.
25% працюючих респондентів вважають, що внаслідок кризи їхнє підприємство втратить свої позиції, 5% - що збанкрутує.
30% не можуть визначитися з відповіддю, що буде з їхнім підприємством через рік-два, що теж не можна оцінювати як оптимістичний настрій. Близько 40% респондентів зберігають оптимізм, характеризуючи завтрашній день своїх підприємств. Перспективи державних і приватних підприємств оцінюються респондентами приблизно однаково, а у власників бізнесу надій на майбутнє більше.
Дослідження "Соціальна захищеність українців" було проведене з 25 листопада по 5 грудня. Всього було опитано 2 000 респондентів у 160 населених пунктах, які репрезентують доросле населення України, віком від 18 років.
Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,2%.