Ніч з шостого на сьоме листопада. У Гамаліївці не пускають автобуси зі Львова на Київський Євромайдан. Андрій Шевців, начальник Департаменту внутрішньої політики міської ради, тоді виступав комунікатором між даївцями і людьми в автобусі. через кілька днів молодий чиновник про це пошкодував. Йому прийшла повістка.
Андрій Шевців здивований блискавичністю міліціонерів. Ще вчора його визнали підозрюваним. А вже сьогодні активіст Євромайдану на лаві суду. Саме зараз там наша журналістка.
Політичні справи міліція вирішує з невимовною швидкістю. Варто згадати лише десятеро затриманих на Банковій, чи фотокора Олега Панаса. Хлопці ще не встигли проконсультуватись з лікарями і адвокатами, а їм уже мало не присудили по два місяці в СІЗО. Однак дивує інше.
Чому міліція так швидко веде слідство над активістами Євромайдану? А от інші справи - не політичні - тягнуться роками. Як цього чоловіка.
Справа про пограбування його кооперативу розслідується у тому ж Пустомитівському райвідділі , де і справа активіста Євромайдану Андрія Шевціва. Та тут вона висить у повітрі вже рік. Чому? - Ми вирішили запитати у начальника слідства. Та його на робочому місці нема.
Адвокат Олег Мицик, розповідає з Пустомитівським райвідділком теж добряче потріпав нерви - у повітрі зависли і три його справи.
Чому ж у справах активістів Євромайдану - міліціонери супермени, а в справах простих мешканців - черепахи, питаємо у начальника обласної міліції. Він пояснює: Євромайдан - це більший резонанс. Саме публічність і пришвидшує слідство.
Хоч за словами головного міліціонера саме громада змушує його так пильно слідкувати за активістами майдану, ніхто з людей не сповіщав міліцію про порушення. Не було навіть заяви.
Наприклад справа про блокування траси, в якій підозрюваний Андрій шевців - порушена з ініціативи самих міліціонерів. Тож складається враження що наша міліція працює за наказами згори.