Активісти поспішили з реконструкцією Сихова
Суспільство

Активісти поспішили з реконструкцією Сихова

Мерія планує оголосити конкурс проектів облаштування однієї з найбільших площ Львова

21 жовтня 2015 2671 3
Проект реконструкції площі біля кінотеатру імені Олександра Довженка

У 2016 році Львівська міська рада планує оголосити конкурс на найкращий проект реконструкції площі перед кінотеатром імені Олександра Довженка на проспекті Червоної Калини.

Днями активісти оприлюднили перший проект облаштування площі, який серед іншого передбачає встановлення пам'ятника Небесній Сотні і вже спровокував низку обговорень у соцмережах. Однак про свої плани міській владі вони не повідомили, а коштів на  реалізацію проекту наразі не мають.

ZAXID.NET з'ясовував, звідки «ростуть ноги» у проекту і чи можливо його реалізувати.

Голова громадської організації «Рідний Сихів», яка поширила у Facebook візуалізацію планів реконструкції площі, Ігор Самардак розповів ZAXID.NET, що цей проект неостаточний і може змінюватися.

За його словами, зараз проект реконструкції лише винесений на громадське обговорення. Коштів на його втілення Самардак наразі не має і сподівається на фінансування з міського бюджету у 2016 році або ж на спонсорську допомогу. 

Проект загального вигляду площі, у якому не враховано вже прокладену трамвайну колію на Сихів

Ні у Сихівській райдержадміністрації, ні в управлінні архітектури Львівської міськради про такі плани реконструкції площі біля кінотеатру імені Олександра Довженка не знають. 

В управлінні архітектури ЛМР зазначили, що замовником реконструкції має бути балансоутримувач, тобто у цьому випадку Сихівська РДА. В управлінні додали, що ГО «Рідний Сихів» раніше зверталася до міськради із пропозиціями реконструкції зупинок громадського транспорту, однак жодних пропозицій щодо відновлення площі від них не надходило.

Голова ГО Ігор Самардак  пояснює відсутність звернень до органів влади тим, що проект на стадії обговорення і після остаточного узгодження з громадою мікрорайону його подадуть до ЛМР. 

Впадає в очі той факт, що проект розроблений не українськими фахівцями, а казахською фірмою «А-проект». Як розповів ZAXID.NET активіст ГО «Рідний Сихів» Роман Теребенець,  казахська фірма розробила проект безкоштовно, а українські архітектори пропонували проекти лише за гроші. Про фірму «А-проект» відомо вкрай мало. Самі активісти кажуть, що вона розробляє архітектурні проекти для міст на заході Казахстану, однак ані офіційного сайту, ані сторінок у соцмережах фірма не має.

Наразі проект передбачає прокладання доріжок, встановлення лавочок й багато зелених насаджень.  Планується також відновлення старого фонтану та створення трьох нових. Комплекс фонтанів має бути виконаний у вигляді вишиванки. Також у планах активістів встановлення на площі пам’ятника Небесній Сотні.

Проект реконструкції фонтану

Утім, реалізувати проект у нинішньому вигляді ГО «Рідний Сихів» навряд вдасться. Як пояснює начальник управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури ЛМР Олександра Сладкова,  наступного року заплановано провести відкритий конкурс на облаштування цієї площі.

Однією з  умов конкурсу найімовірніше стане анонімність проектів, тобто проект не може бути оприлюднений ініціаторами до завершення відбору. Сладкова зазначає, що анонімність у таких конкурсах є традиційною, щоб не давати переваг тому чи іншому учасникові. Сладковій відомо про принаймні дві інші ініцітиви з облаштування цієї площі, які такого широкого розголосу, як пропозиція «Рідного Сихова», не набули. 

Представники ГО «Рідний Сихів» кажуть, що про плани оголошення конкурсу і тим паче умови анонімності не знали, однак у разі його проведення хотіли б подати свій проект. Для цього їм, аби дотриматися умов конкурсу, доведеться значно переробити «засвічені» плани реконструкції.

Зазначимо, що голова ГО «Рідний Сихів» Ігор Самардак з 2012 року був заступником директора збанкрутілого  нещодавно ТзОВ «Трістар Авто Еліт», яке було дилером автомобілів Land Rover, Volvo, Jaguar у Львові. Наразі Самардак від «Блоку Петра Порошенка» балотується до Львівської обласної ради по 46-му округу (Жовківський район). 

Нагадаємо,  що 21 листопада 2014 року в річницю Революції Гідності на просп. Червоної Калини навпроти кінотеатру Довженка інша ГО «Український чин»  встановила макет пам’ятника Небесній Сотні, розроблений архітектором Ярославом Климовським.  Однак уже за три дні макет демонтували.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук