Андрія Содомору пропонують висунути на Шевченківську премію
«Ми хочемо звернутися до творчих спілок, організацій, щоб вони підтримали нас і висунули до найголовнішої премії України – Шевченківської премії - перекладача, письменника Андрія Содомору. Згідно із процедурою, видавництво не може висувати письменника на здобуття цієї премії», – повідомив 10 вересня на прес-конференції генеральний директор Літературної агенції «Піраміда» Василь Гутковський.
Як зазначив автор та упорядник книжкової серії «Приватна колекція» Василь Ґабор, мабуть, немає іншої такої людини, яка б стільки працювала і стільки зробила для літератури, для Львова, для перекладу з латині від перших книг «Жива античність» до останньої - «Сльози речей».
Андрій Содомора — український перекладач, письменник, науковець, член Спілки письменників України, кандидат філологічних наук, дійсний член НТШ, лауреат літературної премії ім. Максима Рильського. Народився на Львівщині, у с. Вирів Кам’янко-Бузького району, у родині священика. Студіював класичну філологію у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, ще студентом почав перекладати твори античних авторів. Кандидат філологічних наук, професор Львівського національного університету ім. І. Франка. Автор перекладів з давньогрецької творів Менандра, Арістофана, Софокла, Есхіла, Евріпіда; з латинської творів Горація, Овідія, Лукреція, Сенеки, римських елегійних поетів; прозових творів «Жива античність», «Наодинці зі словом», «Під чужою тінню», «Сивий вітер», «Лініями долі»,"Студії одного вірша"; поетичних збірок «Наодинці зі Львовом», яка у 1999 році була відзначена грамотою VII Форуму видавців у Львові, «Пригорща хвилин». Андрій Содомора разом із молодим науковцем-латиністом Маркіяном Домбровським, книжковим дизайнером та фотографом Андрієм Кісем створив літературно-мистецьке видання “Anno Domini. Року Божого: Латинські написи Львова», яке ввійшло до переліку найкращих книг 15 Форуму видавців у Львові, здобуло відзнаки у номінаціях «Найкраща книжка про Львів» та «Книжка, котру хочеться мати вдома».