Натомість справні кабіни держінспектори зупиняють та опломбовують. Кажуть, цим підйомникам необхідна діагностика. А коштує вона чимало.Мешканці будинків, в яких ліфти простоюють- у відчаї. Бо грошей на технічну експертизу немає, а щодня ходити пішки - для літніх людей вкрай важко.
Ліфт у будинку на Любінській 89 - в аварійному стані. Усі про це знали, однак нічого не робили. Днями ліфтова кабіна запалала. На щастя ніхто не постраждав.
Кооператтивний будинок, що на Тролейбусній 4 збудували ще 1974 -го року. Тож ліфти у ньому працюють вже 37 років. Підйомні кабіни періодично ламались. Утім мешканці власним коштом одразу ж їх лагодили.
Ліфти у цьому будинку пропрацювали на 12 років більше від передбаченого терміну. І нікого вони не хвилювали. Але два тижні тому до будинку раптово завітали інспектори з нагляду за підйомними кабінами. Без будь-яких оглядин та перевірок опломбували ліфти. Мовляв, вони потребують діагностики. А коштує вона понад 7 тисяч гривень. А в будинку - збедільшого пенсіонери та малозабезпечені.
Хоча приватні підприємці, які обслуговують ці ліфти, стверджують - кабіни справні.
Наразі ліфти стоять, а мешканці вимушені щодня пересуватись поверхами самотужки..
Діагностувати ліфти, які пропрацювали більше 25 років вирішили років десять тому. Щоправда зупиняти їх почали лише тепер. І опломбовують чомусь насамперед справні кабіни Натомість аварійні й далі перевозять пасажирів.