Азаров: Україна переходить до політики енергетичної незалежності
Рада національної безпеки та оборони (РНБО) затвердила параметри та етапність нової енергетичної політики України, які підтримав Президент України Віктор Янукович. Про це повідомив прем’єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду в середу, 25 січня.
Зокрема М.Азаров нагадав, що минулої п’ятниці відбулось «принципово важливе, без перебільшення історичне» засідання РНБО, на якому було визнано, що надмірно висока ціна на російський газ несе небезпеку національній економіці та державі в цілому.
«Тому ми будемо рішуче протистояти цій небезпеці, захищати національні інтереси… Параметри і етапність нової енергетичної політики визначені рішенням РНБО і підтримані главою держави», — сказав прем’єр.
«Президент доручив Кабінету Міністрів створити і реалізувати довгострокову національну програму енергозбереження і енергоефективності... Доручаю Міністерству енергетики та вугільної промисловості (Юрію Бойко, — ред.) разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі (Андрію Клюєву, — ред.) очолити цю роботу», — повідомив М.Азаров.
«Україна реально переходить до політики енергетичної незалежності та енергетичної ефективності. Переговори з російськими партнерами щодо скасування кабальної угоди і несправедливої ціни ми, звичайно, продовжуємо, але акцент віднині зроблено на власні сили, на вітчизняні ресурси і на новітні технології», — заявив глава уряду.
За словами М.Азарова, Україна буде менше споживати дорогий імпортний газ і більше добувати власного газу та вугілля. Також стоїть завдання знизити енергоємність виробництва і житлово-комунального господарства до європейського рівня.
«Це завдання не на один рік. Але це безальтернативна реальність. ... Ми повинні пройти цей шлях… Це саме той історичний момент, коли суспільство має виявити солідарність і захистити своє право на вищу якість життя», — підсумував М.Азаров.
Нагадаємо, 20 січня відбулося засідання РНБО, яке проводив президент Віктор Янукович. На засіданні йшлося про те, що ціна на газ ставить «реальну загрозу для сталого розвитку економіки». Зокрема, як зазначила Раїса Богатирьова, саме з цієї причини чинна влада не може нарощувати соціальні програми та виплати, що викликає невдоволення українців.
На засіданні Ради нацбезпеки, за словами Раїси Богатирьової, було прийнято низку рішень, що в середньостроковій та довгостроковій перспективі дозволять працювати над посиленням енергетичної безпеки України, і це своєю чергою дозволить розвивати економіку.