Банкіри знайшли зв’язок між відтоком депозитів і бойовими діями на Донбасі
До теми
- Що не встигла сказати голова НБУ у Верховній Раді ZAXID.NET
- З початку 2014 року українці забрали з банків депозити на ₴144 млрд ZAXID.NET
- НБУ підвищив облікову ставку до 30% ZAXID.NET
- НБУ продовжив заборону на продаж валюти населенню більш ніж на ₴3 тис. ZAXID.NET
- Нові правила НБУ: довідка з податкової при купівлі валюти ZAXID.NET
- Нацбанк заборонив видавати валюту з електронних карт ZAXID.NET
Відплив коштів із банківської системи України триває, але його масштаб скорочується, повідомляється на сторінці Національного банку України (НБУ) в мережі Facebook із посиланням на оцінки банкірів.
«Що стосується загальних трендів ринку, банкіри зауважили, що відплив коштів із системи триває. Однак спостерігається позитивна тенденція щодо зменшення масштабів відпливу», – зазначено в повідомленні.
У НБУ пояснили, що 10 березня у відомстві відбулася щотижнева нарада з керівниками банків.
За даними Нацбанку, керівники банків пов'язують такі зрушення з поступовою стабілізацією ситуації на сході України.
Банкіри також погодилися, що найкращим сигналом населенню для повернення коштів на депозитні рахунки в банки стане дотримання режиму припинення вогню всіма сторонами та встановлення миру.
Крім того, учасники наради активно обговорювали перші результати введених минулого тижня адміністративних обмежень. Як йдеться в повідомленні, загалом банкіри підтвердили важливість і дієвість цих заходів.
«Особливих труднощів у зв'язку з нововведеннями їхні (банків) клієнти не зазнають, за необхідності їм надають фахові консультації», – зазначено в повідомленні.
Водночас, за даними НБУ, банки додатково консолідують питання, які виникли в процесі роботи за новими адміністративними заходами. Нацбанк готовий надати роз'яснення щодо подальшої роботи.
Окрім того, в повідомленні зазначено, що голова НБУ Валерія Гонтарева під час наради висловила впевненість у подальшій стабілізації ситуації на валютному ринку України після отримання траншу від Міжнародного валютного фонду у рамках програми EFF: затвердження цієї програми має відбутися 11 березня.
Наприкінці наради глава НБУ вкотре закликала банкірів приєднатися до ініціативи Нацбанку щодо вирішення питання валютних кредитів громадян та підписати меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті: 12 провідних банків уже погодилися добровільно взяти на себе частину збитків, пов'язану зі знеціненням курсу гривні у 2014 році.
Умовою набуття чинності меморандумом є внесення змін до Податкового кодексу України, що дозволять банкам безболісно, зокрема, без створення додаткових податкових зобов'язань, пом'якшувати умови виконання позичальниками договорів, прощати борг (його частину), а також відшкодовувати безнадійну заборгованість за рахунок створеного страхового резерву.