Більшість українців виступають за продовження АТО, - опитування
Більш ніж половина населення України виступає за продовження військових дій на Донбасі, про що свідчать дані соціологічного опитування, яке провів Інститут соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України спільно з Асоціацією політичних психологів у період з 5 до 12 вересня.
Згідно з опитуванням, результати якого представив на прес-конференції в середу директор Інституту соціальної та політичної психології АПН України Микола Слюсаревський, 24,1% опитаних вважають, що антитерористична операція (АТО) довела свою результативність і має тривати до позитивного завершення. Ще 28% респондентів вважають АТО малорезультативною і підтримують ідею введення замість неї режиму територіальної оборони для ефективнішої боротьби з російським противником і антидержавними збройними формуваннями, передає «Інтерфакс-Україна».
Водночас 31% опитаних висловилися за припинення АТО, трактуючи її як війну влади з власним народом, що призводить лише до жертв, руйнувань і нових сплесків тероризму.
При цьому 49% вважають, що у донбаського конфлікту немає іншого рішення, окрім швидких і рішучих воєнних дій, не згодні з цим 30,7%, не визначилися – 20,4% респондентів.
Водночас, як зазначив віце-президент Асоціації політичних психологів України Павло Фролов, з позицією на підтримку військових дій різко контрастують відповіді на запитання, чи здатні Збройні сили України ефективно протидіяти армії Російської Федерації в умовах відкритої військової агресії з її боку: позитивно на це запитання відповіли 24,6%, негативно – 53,7%, важко відповісти – 21,7%.
За його словами, з вимогою введення воєнного стану в Донецькій і Луганській областях погоджуються понад половина жителів Західного, Центрального і Південного регіонів. Однак на сході цю вимогу підтримали вдвічі менше респондентів (26,7%), ще менше – жителів самого Донбасу (11,7%). Більш чи менш категорично заперечують її понад 70% жителів Донецької і Луганської областей.
Загалом було опитано 2 тис. респондентів у 166 населених пунктах (з них 68 - міські, 98 – сільські) у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і Севастополя. Враховуючи неможливість проведення опитування в захоплених сепаратистами населених пунктах Донбасу було збільшено відповідно квоту респондентів на звільнених територіях. Похибка вибірки становить 3,2%.