Біля Львівського університету археологи знайшли фундаменти будівлі XVII ст.

СуспільствоОрися Шиян, 5 вересня 201734830
Походження та призначення фундаменту фахівці вивчатимуть за старими картами

Археологи завершили розкопки біля Львівського національного університету імені Івана Франка. Серед знахідок, на які натрапили історики, ‒ кам’яний фундамент будівлі XVII-XVIII ст. та фрагменти керамічного водогону 19 ст.

Також, як інформує «Рятівна археологічна служба», розкопали фрагменти кераміки XV-XVI ст.

«Будівля XVII -XVIII ст. була прямокутної форми, з приблизними розмірами 4х5 метрів, з кам’яним фундаментом і дерев’яними стінами. Наразі ми не можемо сказати, що це було, але сподіваємось знайти відповідь на це запитання на старих мапах та в архівах», ‒ розповів керівник розкопок археолог Євген Ткач.

Розкопали вчені також відрізок керамічного водогону 19ст., які насправді будували нетривалий період у XV столітті. Від керамічних відмовились через ненадійність. А у той час, у 19 ст., у Львові вже використовували дерев'яні та металеві водогони.

«Для чого поклали цей шматок водогону наразі невідомо. Він був скерований від входу до парку Франка у напрямку університету. Для нас це ще один пазлик в історії Львова», ‒ розповів Євген Ткач.

Розкопки довели, що ця територія протягом багатьох століть була сильно заболочена і незаселена.

Нагадаємо, розкопки перед Львівським університетом «Рятівна археологічна служба» розпочала на початку липня. Дослідження проводили на замовлення ЛКП «Зелений Львів» перед реконструкцією площі та будівництвом тут підземного паркінгу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук