Біля Стебника встановлять додаткове обладнання для моніторингу сейсмічної активності

СуспільствоОрися Шиян, 25 квітня 201810080
Біля Стебника встановлять додаткове обладнання для моніторингу сейсмічної активності
У 2017 році внаслідок землетрусу утворилися карстові обвали

У Стебнику встановлять більше обладнання для моніторингу сейсмічної активності біля гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Таке рішення прийняли 25 квітня на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС.

«До вивчення та аналізу ситуації навколо Стебницького калійного родовища вирішили залучити ширше коло науковців та встановити більше обладнання, аби контролювати сейсмічну активність поблизу ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», ‒ повідомляє департамент екології та природних ресурсів ЛОДА.

«Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» за рішенням комісії ТЕБ і НС має закачувати в пустоти рудника №2 розсоли. А науковці контролюватимуть рівень концентрації розсолів. Вони мають періодично звітувати про кількість та якість закачуваної у порожнини рудника рідини.

Також Фонд держмайна має провести негайний аудит підприємства із залученням відповідних органів.

Нагадаємо, мер міста Стебник заявив про необхідність визнати місто зоною надзвичайної екологічної ситуації через карстові обвали, що трапились торік.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що проект консервації рудника «Полімінералу» на Дрогобиччині виготовить німецьке підприємство «K-UTEC». Зараз у компанії проводять аналітичний аналіз наданих матеріалів та готує пропозицію для укладання договору з ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» щодо розробки концепції та нового проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушень земель. Цей проект мають розробити орієнтовно до липня 2018 року.

Нагадаємо, у ніч на 30 вересня 2017 року внаслідок землетрусу поблизу Дрогобича та Трускавця на Львівщині утворилося провалля діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. У зоні недіючих розробок «Полімінералу» над старою карстовою пустотою обвалилося склепіння.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук