Борислав просить статусу гірського населеного пункту
Місто Борислав Львівської області звернулося до керівництва держави і до Львівської обласної ради з проханням надати йому статус гірського населеного пункту.
Відповідне звернення від громади Борислава під час сесійного засідання 16 травня зачитав депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Осип Магур.
У зверненні наголошується, що значна частина території міста знаходиться на висоті 400 метрів над рівнем моря, перепад висот становить понад 300 метрів, протяжність річок становить не менше 65 км, тощо. Відтак, наголошується у зверненні, місто повною мірою відповідає критеріям статусу гірського населеного пункту.
Як повідомив Осип Магур, звернення адресоване як до президента Віктора Януковича, прем’єр-міністра Миколи Азарова і голови ВРУ Володимира Рибака, так і керівництва Львівської обласної ради.
Додамо, що відповідно до частини першої статті 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах, установлюються Кабміном. На виконання зазначеної норми Закону прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. №648 "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах", згідно з якою на підприємствах, в установах, організаціях та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабінету Міністрів або за його дорученням, підвищуються на 25%. Таке підвищення здійснюється і в разі, коли підприємство, установа, організація розташовані за межами населеного пункту, якому надано статус гірського, але мають філії, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірських. Підвищення тарифних ставок і посадових окладів зазначених осіб здійснюється в межах асигнувань відповідних бюджетів.
Окрім цього, відповідно до ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону розмір державних пенсій, стипендій, усіх передбачених законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які отримали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20%. Фінансування збільшення розміру пенсій, передбачене зазначеною частиною, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.