Бурові вишки України у Чорному морі незаконно використовують під прапором РФ, – Анатолій Матіос

Бурові вишки України у Чорному морі незаконно використовують під прапором РФ, – Анатолій Матіос
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів про збір доказів у справі про незаконне захоплення РФ українських бурових вишок в Чорному морі

Бурові вишки, які належать Україні, у Чорному морі незаконно використовуються під прапором Російської Федерації. Це зафіксували військові прокурори під час виходу в море до Одеського газового родовища у Чорному морі, повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

«30 листопада – 1 грудня військові прокурори спільно з офіцерами Держприкордонслужби, інших правоохоронних органів та державних структур здійснили вихід в море до Одеського газового родовища у Чорному морі. Це була складна слідча дія. Військові прокурори фіксували той факт, що належні Україні бурові платформи (як встановило слідство військової прокуратури так звані вишки Кацуб) зусиллями росіян мають змінені навігаційні дані та незаконно використовуються під прапором РФ», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

За повідомленням Матіоса, на платформах знаходяться озброєні військові підрозділи Збройних сил Росії.

Він також додав, що російське командування на українських бурових платформах відмовилось відповідати на загальноприйнятому радіочастотному каналі на запити українських прикордонників.

Крім того, російський ракетний катер, відкрито заявив, що встановлює режим плавання для інших суден.

«Російський військовий корабель прямо порушив норми міжнародного морського права. Крім того, російські військові, здійснюючи небезпечне маневрування поблизу українського корабля, створили загрозу мореплавству. Всі ці порушення українських та міжнародних законів під лагідним зимовим вітром детально зафіксовані у відповідних процесуальних та інших документах», – зазначив він.

За інформацією Матіоса, зібрані докази посилюють позицію України у міжнародних судових процесах проти Російської Федерації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук