Через "новації" Тимошенко Закарпаття може втратити основних інвесторів, - губернатор
"Уряд зробив все, щоб знищити спеціальні економічні зони, прийнявши при цьому низку законів, які ускладнили діяльність інвесторів і підірвали їх довіру до країни. Незважаючи на це, нам в області вдалось зберегти діючі підприємства з іноземними інвестиціями і навіть залучити нові", - заявив голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші, коментуючи результати наради з губернаторами в Кабміні 15 січня. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Закарпатської облдержадміністрації.
Дії українського уряду і так більш ніж насторожують інвесторів, вони хочуть бачити чітке законодавство, яке б їм гарантувало стабільну роботу в країні. Натомість одна з останніх "новацій" Кабміну, яка стосувалася ввезення в країну давальницької сировини, призвела до того, що вже декілька потужних інвестиційних підприємств, які є 100-відсотковими експортерами і створили в області близько 3,5 тисячі робочих місць, планують виводити свої потужності. У структурі промислового виробництва краю вони є основою бюджетоутворення. Ми неодноразово зверталась в центральні органи влади з проханням втрутитися в ситуацію, однак урядові інституції на це не реагують.
В цій ситуації не потрібно винаходити велосипед, а запозичувати досвід хоча б наших ближчих сусідів - Угорщини, Чехії чи Румунії, де в умовах світової кризи ще більше уваги приділяють створенню сприятливого інвестиційного середовища. Конкретний приклад: одне з найбільших підприємств Закарпаття - ТОВ “Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед” - також планує перевести свої виробничі потужності до Румунії.
Що стосується інвестиційних проектів, які реалізуються за рахунок державного фінансування, то вже зараз зрозуміло, що вони цього року під великим питанням.
Область подала в Мінрегіонбуд і Мінфін пропозиції на суму 107,4 мільйона гривень щодо інвестування капітальних видатків на розвиток соціальної сфери. І вперше за останні три роки місцевим бюджетам на це не передбачено жодної копійки з державного бюджету. Це призведе до призупинення будівництва 4 об’єктів охорони здоров’я, 14 загальноосвітніх шкіл, низки об’єктів водо- і газопостачання. А також унеможливить введення в експлуатацію у 2009 році 7 загальноосвітніх шкіл на 1620 учнівських місць, лікарень більш ніж на 300 ліжок.