Через спалах Covid-19 прем'єр-міністр провів у Львові екстрену нараду

На Львівщині планують запровадити новий метод тестування на коронавірус

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів у суботу, 6 червня, у Львові ектрену нараду через високі показники виявлення нових інфікованих на Covid-19. Про нараду повідомила прес-служба Львівської ОДА і, судячи з цього повідомлення, єдиним конкретним рішенням на ній була рекомендація перейти у Львівській області на так звані пулінг-тестування – метод, який дозволяє аналізувати в одній пробірці зразки одразу п'ятьох пацієнтів.

«За статистикою останніх днів Львівщина стала своєрідним антирекордсменом. Спалаху не спостерігається, але кількість інфікованих рівномірно зростає. Джерелом зростання стало місто Львів. Через збільшення кількості інцидентів Львівська область обігнала Чернівецьку [за загальною кількістю інфікованих Львівщина обігнала Рівненську область, а не Чернівецьку, однак в останні кілька днів на Львівщині фіксують більше нових випадків інфікування, аніж у Чернівецькій області. Невідомо, що саме має на увазі Денис Шмигаль]. Крім цього, утворилась черга на ПЛР-тестування. Щоб не допустити реального спалаху, необхідно діяти швидко та консолідовано», – заявив під час наради Денис Шмигаль.

Відтак він доручив розглянути можливість запуску на Львівщині так званого пулінг-тестування, що дозволило б одночано тестувати до п'яти зразків. Пулінг-тестування планують розпочати на базі тих же лабораторій, що вже задіяні до тестування на коронавірус.

Метод пулінг-тестувань полягає у тому, що замість однієї проби медики об'єднують в одну пробірку одразу кілька зразків, відібраних у різних пацієнтів. Тобто замість одного тесту можна проводити одразу п'ять. Якщо результат такого тесту позитивний, тоді усі зразки тестують знову в окремих пробірках і шукають інфікованих. Якщо ж негативний, тоді усі, в кого відбирали проби для цього пулінг-тесту, не є інфікованими. Метод пулінг-тестування застосовують у тих випадках, коли є підозра, що багато з проведених тестів даватимуть негативний результат.

Станом на ранок 6 червня коронавірус на Львівщині виявили у 2063 осіб, 506 із них уже одужало. Втім, останні кілька днів поспіль на території області виявляли 65-90 нових випадків, що є дуже великим показником. Від початку пандемії від ускладнень, спричинених коронавірусом, в області померло 68 осіб.

Через високу захворюваність на Covid-19 карантин на Львівщині продовжили до 12 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук