Чоловіки в Україні відтепер можуть звертатися до поліції із заявою про примус до шлюбу

Право скаржитися постраждалим надав новий закон про протидію домашньому насильству

Примушування до шлюбу в Україні є злочином

Чоловіки після набуття чинності в Україні нової редакції закону про протидії домашньому насильству тепер можуть звернутися до суду або поліції і заявити про те, що їх змусили одружитися. Про це повідомила юрист-кримінолог, кандидатка юридичних наук Анна Маляр, інформує «5 канал».

«Є одна стаття – новий злочин – за якою потерпілими здебільшого будуть чоловіки. Це примус до вступу в шлюб. Українська етнічна традиція полягає в тому, що в нас більше жінки примушують чоловіків, ніж навпаки», – каже експертка.

Вона пояснила, що раніше такі норми законодавці розробляли для не тільки для жінок європейського регіону, але і для азійського та африканського, адже там є випадки, коли дівчат примушують до вступу у шлюб з 10-11 років.

«Але тепер, коли цю норму вписали до нашого законодавства, чоловіки отримують право звертатися, якщо їх примушували вступати у шлюб. Багато чоловіків згадають, що так і було: тест (на вагітність – ред.), дві стрічечки, а далі вибір – або ми одружуємося, або дитинка тільки моя і ти її не побачиш. Так, це шантаж, але в нас дуже багато шлюбів укладаються за фактом наявності вагітності або фіктивної вагітності, або батьки примушують», – наголосила юристка.

За її словами, випадки, коли за молодь все вирішують батьки – непоодинокі.

«У нас дуже багато, наприклад, у сільській місцевості (і взагалі є регіони в Україні, де дуже міцна влада батьків), випадків, коли батьки кажуть: все, у вас був статевий контакт – одружуйтеся. Тепер же, після запровадження змін, можна після року-двох сімейного життя оговтатися, зрозуміти, що мені це не сподобалося (я трохи жартую, але менше з тим), звернутися до суду або до поліції і заявити про те, що вас змусили одружитися», – пояснила Анна Маляр.

Нагадаємо, новий закон набув чинності 11 січня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук