Демаркацію кордону з РФ можна виконати до кінця року, але для цього потрібні фахівці

Державне земельне агентство готове розпочати демаркацію кордону України з Росією.

Про це на прес-конференції повідомив голова відомства Сергій Рудик, повідомляє прес-служба агентства.

«Роботи з демаркації можна виконати до кінця цього року, але більшу їх частину потрібно проводити безпосередньо на місцевості. Для цього потрібні висококваліфіковані, добре підготовлені та оснащені, а головне – відважні фахівці. Зараз понад 200 патріотичних фахівців висловили бажання попрацювати на благо Батьківщини в гарячих точках. Я, як капітан запасу, готовий одягнути камуфляж і негайно виїхати в Донецьку або Луганську область, де найскладніша ситуація з облаштуванням кордону», – зазначив Рудик.

Він звернувся з ініціативним листом до вищого керівництва України про фінансування робіт з демаркації українсько-російського кордону в односторонньому порядку.

Як зазначається у повідомленні, ще в кінці червня Рудик звернувся з листом до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з пропозицією провести демаркацію українсько-російського кордону в односторонньому порядку. Ініціатива Держземагентства знайшла підтримку на урядовому рівні.

У відомстві зазначили, що Україна має право на односторонню демаркацію кордону, оскільки Росія блокує процес демаркації впродовж майже п'яти років. За загальноприйнятою світовою практикою такі роботи зазвичай проводяться спільно країнами-сусідами.

З 2010 р. відбулося 18 засідань українсько-російської комісії з демаркації кордону, однак перший прикордонний знак на кордоні України та РФ, що встановлено поблизу н.п. Сеньківка у Чернігівській області, так і залишився єдиним з російської сторони. Зі свого боку Україна тільки в Чернігівській області встановила 235 прикордонних знаків, що становить 50 відсотків від потреби.

Варто зазначити, що на кілометр кордону має бути встановлено від трьох до п'яти таких знаків.

Загалом протяжність сухопутної ділянки російсько-українського кордону становить майже 1 тис. 975 км.

У відомстві нагадали, що нещодавно Верховна Рада прийняла постанову про посилення захисту держкордону, яка передбачає негайне затвердження документів, необхідних для проведення в односторонньому порядку демаркації сухопутної ділянки кордону з РФ, який буде обладнаний за прикладом зовнішніх кордонів Європейського союзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук