До 2010 року 15% території Закарпаття буде заповідною
До 2010 року в Закарпатській області планується збільшити площі територій та об’єктів природно-заповідного фонду до 15%, що відповідатиме загальноєвропейському рівню. Наразі показник заповідної площі до загальної площі області становить 12,7%. Про це йшлося в Ужгороді на засіданні обласних координаційних рад з питань формування національної екологічної мережі та положень Карпатської конвенції, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області 25 грудня.
На засіданні заступник голови координаційної ради, начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в області Андрій Погорєлов інформував, що Закарпаття за порівняльним аналізом Мінприроди України має перше місце за показником розвитку природно-заповідної справи і, зокрема, 6 місце за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду, 8 місце - за площею таких територій та об’єктів, 5 місце - за відношенням їх площі до загальної площі області.
На початок цього року в області обліковано 453 об'єкти природно-заповідного фонду загальною площею 159,6 тис. га, з них загальнодержавного значення - 36 об'єктів загальною площею 147,4 тис. га, місцевого значення - 417 (12,1 тис. га).
Під час створення екомережі проводиться встановлення в натурі (на місцевості) меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). Такі роботи здійснено на 447 об’єктах загальнодержавного і місцевого значення загальною площею понад 124 тис. га. Необхідно завершити винесення меж у натуру на 6 об’єктах ПЗФ. А за результатами проведених заходів площу 5 парків садово-паркового мистецтва місцевого значення визнано більшою на 28 га.
А. Погорєлов також зазначив, що завершено збір матеріалів на створення регіонального ландшафтного парку "Притисянський” (13,6 тис. га). На перспективу, у 2010 році, плануються заходи про його включення до спільної українсько-угорської природоохоронної території у басейні Тиси.
За кошти обласного фонду ОНПС торік підготовлено наукове обґрунтування на створення НПП "Ждимир" (або "Боржави") на площі 6,1 тис. га та наукові обґрунтування на створення ботанічних заказників місцевого значення "Ардов" на площі 25 га, "Сілаш" ("Кезеш") на площі 75,5 га і "Косоньська гора" на площі 9 га.
Крім того, під координацією Держуправління ОНПС в Закарпатській області йде підготовка проекту схеми екомережі області, де буде враховано включення ядрових зон територій Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку "Синевир" та Ужанського нацпарку. Ці заходи заплановано завершити протягом 2009 року.