До Львова з'їхалися роми з різних міст України, аби зламати стереотипи про свою громаду

Головні новини Львова 06.03Марічка Крижанівська, 6 березня 2018, 21:47 3531 0
дивіться також

Фонд «Відродження» влаштував у Львові публічні обговорення «OPEN SOCIETY TALKs «гРОМадяниУкраїни».

У вівторок, 6 березня, у Центрі ім. Андрея Шептицького у Львові говорили про те, що роми такі ж громадяни нашої держави, які і інші етнічні меншини. Фонд «Відродження» влаштував публічні обговорення, аби зламати ксенофобські стереотипи і антиромські настрої.

До Львова приїхали етнічні роми з різних міст України. Розповідали про своє походження і культуру.

На Львівщині їхня громада налічує близько тисячі осіб. Роми вже кілька поколінь ведуть осілий спосіб життя, здобувають освіту, працюють, є громадянами України. А жебраків і злодіїв своєї національності роми теж сприймають як злочинців, які є в будь-якій нації.

«Ця тема актуальна для нашого міста, особливо зараз, у зв'язку із недавнім створенням антиромських загонів. Ми сьогодні хочемо показати те, що ромський етнос теж є багатогранним і ми проживаємо на території України вже 600 років і вважаємо себе також частиною цієї держави, є громадянами України», – зазначила Галина Юрченко, активістка ромської громади Львова.

Нагадаємо, нещодавно у Львові під час презентації результатів річного дослідницького проекту, спрямованого на створення ефективних механізмів протидії нетерпимості щодо ромів та євреїв, запропонували ввести в Україні посаду «ромських посередників» для боротьби з ксенофобією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук