Енергоблок на Бурштинській ТЕС реконструюють за 600 млн грн
На ДТЕК Бурштинській ТЕС завершують реконструкцію енергоблоку №5. Завдяки збільшенню потужності енергоблоку з 200 МВт до 208 МВт в енергосистемі з'являться додаткові можливості для розширення експорту електроенергії. Вартість робіт становить 605 млн грн.
Під час реконструкції виконають модернізацію котлоагрегату, турбіни, турбогенератора, електротехнічної частини блоку, системи контролю і управління та замінять електрофільтри. Начальник відділу експлуатації споруд та капітального будівництва ДТЕК Бурштинської ТЕС Віталій Леськів розповів, що в результаті реконструкції підвищиться маневреність і економічність енергоблоку, це покращить стабільність його роботи, а венергосистемі з'являться додаткові можливості для розширення експорту електроенергії при забезпеченні внутрішнього споживання.
«Зараз на станції проводяться роботи з реконструкції. Минулого року ми освоїли 460 млн грн на реконструкцію енергоблоку №7. Внаслідок цього збільшили навантажувальну здатність блоку і зменшити викиди твердих часток в атмосферу до європейських стандартів. На сьогодні вже завершуються роботи з реконструкції енергоблоку №5», - розповів головний інженер Бурштинської ТЕС Василь Немченко.
ДТЕК інвестує в модернізацію енергоекспортних потужностей. Тож, за словами Василя Немченко, інвестиційна програма розроблена до 2030 року. Опісля реконструкції на енергоблоці №5, роботи проведуть на енергоблоках № 8, 9 і 10. Віталій Леськів розповів, що вже затверджено техніко-економічне обґрунтування реконструкції цих енергоблоків. На енергоблоці № 10 роботи розпочнуться наступного року.
«Зараз ми проводимо передпроектні дослідження виготовлення техніко-економічного обґрунтування блоків, які будуть реконструйовані в 2015,2016 і в 20-х роках», - додав Віталій Леськів.
Нагадаємо, що ДТЕК Бурштинська теплоелектростанція планує спрямувати 123,6 млн грн на зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу, збільшення обсягів відбору сухої золи, створення вільних ємностей для складування промвідходів та мінімізацію негативного впливу на водні ресурси.