Генпрокуратура звинуватила уряд у фінансовій дискримінації її працівників
Кабмін не відповідає на листи ГПУ про недостатність фінансування та дискримінацію оплати праці
До теми
Генеральна прокуратура України вкотре вказала на недостатність фінансування відомства і невідповідність зарплат прокурорів виконуваній роботі, а також стверджує, що Кабінет міністрів ігнорує їхні листи із цього приводу.
«Враховуючи негативну ситуацію, яка склалася у зв’язку з неналежним рівнем заробітної плати співробітників прокуратури, керівництво Генеральної прокуратури України неодноразово зверталося до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з цього питання», – зазначено в повідомленні ГПУ, поширеному в четвер, 17 березня.
За інформацією Генпрокуратури, бюджет на 2016 рік становить лише 31,6% від необхідних потреб органів прокуратури.
Як зазначили у відомстві, прокурори місцевих і регіональних прокуратур порівняно із суддями місцевих і апеляційних судів, поліцейськими на місцях, детективами Національного антикорупційного бюро України поставлені в нерівні умови в частині матеріального і фінансового становища і отримують найменший розмір місячної заробітної плати.
«Так, заробітна плата рядового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в 2016 році становить 60-70 тис. грн, тоді як у прокурорів регіональних, місцевих прокуратур – 6-8 тис. грн і 5-7 тис. грн відповідно», – зазначено в повідомленні.
У відомстві пояснили, що зарплата прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виплачується в повному обсязі відповідно до вимог нового закону України «Про прокуратуру», а іншим – у порядку і на умовах, визначених урядом, незважаючи на вимоги ст. 81 цього закону.
«Вказане не лише нівелює узяті Україною зобов’язання із забезпечення незалежності прокурора, передусім у матеріальному і соціальному плані, але і робить неможливим виконання ним конституційних функцій», – наголошується в повідомлення.
У Генпрокуратурі нарікають: «Листи Генеральної прокуратури України, спрямовані прем’єр-міністрові України, у яких ставилося питання недостатності фінансового забезпечення органів і неспівмірності оплати праці працівників правоохоронних органів з відповідними прикладами і розрахунками, на жаль, залишені без реагування».
Як приклад Генпрокуратура навела такі цифри: заробітна плата прокурора місцевої прокуратури в січні 2016 року становила від 4,4 до 5,4 тис. грн, тоді як грошове забезпечення відповідної категорії працівників Національної поліції становить від 8,1 до 9,8 тис. грн.
«Така несправедливість в підходах до оплати праці і небажання уряду її усунути викликає невдоволення співробітників і призводить до відтоку високопрофесійних кадрів з системи органів прокуратури. Нині з прокуратури районного рівня звільнено за власним бажанням понад 70 осіб, які заздалегідь успішно пройшли конкурсний відбір. При цьому слід враховувати, що на сьогодні в органах прокуратури вакантні 476 посад. Якщо такий процес триватиме і надалі, це може паралізувати роботу місцевих прокуратур, і, відповідно, усієї системи правоохоронних органів», – резюмували у відомстві.