Головою Вищого антикорупційного суду стала харків’янка Олена Танасевич

37-річна Олена Танасевич дотепер працювала в Печенізькому районному суді Харківської області

Головою Вищого антикорупційного суду стала харків’янка Олена Танасевич
фото УНІАН
Олена Танасевич отримала вдвічі більше голосів, ніж інша кандидатка на посаду

Збори суддів Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) у вівторок, 7 травня, обрали головою новоствореного суду суддю першої інстанції Олену Танасевич. Її обрали шляхом таємного голосування.

Олена Танасевич отримала 23 голоси суддів. Це затверджено протоколом і рішенням зборів суддів про обрання голови ВАКС, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Другого кандидата на цю посаду, суддю Ольгу Саландяк, підтримали 10 суддів.

«Будемо працювати і поступово вирішувати ті проблеми, які з'являться», – сказала новообрана очільниця ВАКС журналістам після обрання.

Вона розповіла, що повноваження голови ВАКС пов’язані з організаційною діяльністю і матеріально-технічного забезпеченням роботи суду.

Питання з приміщенням суду, як зазначила Танасевич, «як і раніше залишається відкритим».

Відповідаючи на запитання про те, чи надана їй державна охорона, глава ВАКС сказала: «Ми ще навіть не почали працювати».

Цікаво, що збори суддів ВАКС у вівторок із самого початку не змогли обрати голову суду під час першого та повторного голосування, тому процедуру висунення і голосування було повторено.

37-річна харків'янка Олена Танасевич (дівоче прізвище Немикіна) працювала суддею з 2012 році. Під час конкурсу до антикорупційного суду вона показала найкращий бал з усіх претендентів.

Вона народилася в 1982 році, а освіту здобувала спочатку в Харківському педагогічному університеті імені Сковороди, а потім у Харківській юридичній академії. З 2002 року працювала юристом, а потім помічником судді.

До обрання у Вищий антикорупційний суд Олена Танасевич працювала в Печенізькому районному суді Харківщини.

У 2018 році вона захистила дисертацію і здобула ступінь кандидата юридичних наук. Олена Танасевич вільно володіє англійською мовою.

Чоловік Олени Танасевич Михайло займається бізнесом у Харкові, родина має там квартиру та шість земельних ділянок.

Олена Танасевич з чоловіком є співвласниками компанії «Енергетична альтернатива».

Згідно з її декларацією, родина має автомобіль Peugeot 107, а також DAEWOO Sens та SSANGYONG Actyon.

Родина виховує одного сина – Серафима.

Батько Танасевич раніше працював в УБОЗ Харківської області, а сестра зараз – у виконавчій службі області, пише BBC News Україна.

Вищий антикорупційний суд складається з першої інстанції, до якої входять 27 суддів, та апеляційної палати, яка складається з 11 суддів. З 38 призначених суддів цього суду 22 раніше працювали суддями, 13 – адвокатами, ще троє – науковці. Їх відбирали міжнародні експерти.

Вищий антикорупційний суд розглядатиме корупційні справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро. Його робота може розпочатись вже найближчим часом. Суду передадуть понад 200 справ, які зараз є в судах першої інстанції та в апеляції.

Доповнено 21:50. Новообрана очільниця Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич на своїй колишній роботі у Печенізькому райсуді Харківської області заробила майже 250 тисяч гривень за 2018 рік. Про це свідчить інформація з її електронної декларації, яка опублікована на сайті НАЗК.

Згідно з документом, Танасевич за 2018 рік загалом отримала зарплату у розмірі 245 884 грн, а її чоловік Михайло займається бізнесом і отримав майже 1,1 мільйона гривень прибутку та ще 360 тисяч йому повернули боржники.

Чоловіку належить по 50% капіталів ТОВ «Енергетична альтернатива» та ТОВ «Євроенерджи»; 100% ТОВ «Серафім Солар Україна».

Крім того, у декларації зазначено, що у 2018 році Танасевич взяла кредит у ПриватБанку на 203 229 грн. Танасевич не вказала у декларації жодних готівкових коштів.

Подружжя володіє двома квартирами (площею 56,7 кв м та 67,4 кв м) і двома ділянками на 10 і 12 соток у Харкові. Крім того, Танасевичі мають у власності або користуванні 22 ділянки землі у Запорізькій та Харківській областях.

Згідно з документом, Танасевичі у 2015 році купили 6 ділянок по 2 га у селі Сонячне Запорізької області, а у 2018 р. докупили ще 10 ділянок по 2 га. Крім того, вони мають у користуванні ще дві ділянки там же, сумарною площею ще 6 гектарів. У Бражківці Харківської області подружжя також користується ще чотирма ділянками землі сумарною площею 16 гектарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук