Іноземні інвестори Львівщини вимагають якнайшвидшого повернення ПДВ
"Я дуже розчарований чути, що компанії чекають на повернення ПДВ більше восьми місяців. Це не сприяє, щоб інвестори приходили в Україну інвестувати свої гроші. Це дуже-дуже погано впливає на репутацію країни, настільки погано, що інвестори не захочуть залишатися. Давати обіцянки в Києві, що ПДВ повернуть у лютому, і не дотримуватися цих обіцянок, це погано. Суми повернення ПДВ не порівнювані з сумами інвестицій. Ми можемо звернутися в суд. В суді ми можемо просити про відшкодування збитків, з урахуванням інфляції. Якщо не відбувається повернення ПДВ, виникають проблеми для компаній, оскільки ми не можемо далі розвиватися. Ми розуміємо, що повернути усі суми одразу складно, але можна було б говорити про повернення по 25% протягом чотирьох місяців. Я витрачаю час на постійні зустрічі тут, у Києві, тому я хотів почути про ваші кроки, на захист вашої країни, на захист наших компаній", - заявив сьогодні, 23 березня, під час наради з питань відшкодування ПДВ з підприємствами, які входять до Львівського відділен
Як поінформувала менеджер регіональної філії ЄБА у Львові Марії Мулява, 15 компаніям, представники яких сьогодні були на нараді в Львівській облдержадміністрації, не відшкодовано ПДВ на суму близько 150 млн. грн. Серед компаній, які чекають на найбільші суми відшкодування - ТзОВ "Діскавері - бурове обладнання (Україна)", "Ленд-Ком", ДП "Датський текстиль" компанії "ПВН холдінг А/С", ДП "Амбієнте Ферніче Україна", ТзОВ "Галичина Захід". М.Мулява підтвердила: "Прецедентів судових рішень компаній, що входять до ЄБА, у Львівській області до цього часу не було. Але зараз є суди першої інстанції по відшкодуванню ПДВ".
Натомість перший заступник голови ДПА у Львівській області Микола Князевич у своєму виступі зазначив, що ситуація пов’язана не з недостатністю зусиль ДПА, а браком коштів на відшкодування ПДВ: "ДПА у цій ситуації виконує технічну функцію. Вона повинна дати висновок, що ця сума підлягає відшкодуванню. Далі процедура є ширшою. Повинен бути ресурс на відшкодування цих коштів. Якщо в хорошому 2008-му році у фінансовому плані були деякі проблеми з відшкодуванням, то вірити, що в тяжкому кризовому 2009 році відшкодування прискориться, напевно, не доводиться. Треба розуміти, що ця процедура буде тяжкою. Ми не говоримо, що ці суми не підлягають відшкодуванню. ДПА свою частину роботи зробила, але, як я розумію, ресурсів не зовсім достатньо, особливо у ці перші місяці, тому відбувається така ситуація. Але держава не відмовляється від своїх зобов’язань щодо вирішення цього питання".
За підсумками наради, заступник голови ЛОДА Ярослав Кашуба казав, що сьогодні буде підготовлений і скерований лист до голови ДПА України з переліком компаній та підтверджених сум ПДВ, які їм слід повернути. У листі також будуть зазначені пропозиції щодо деклараційного відшкодування ПДВ вказаним платникам. Також буде підготовлене звернення до голови Держкомпідприємництва про потребу обговорення та вироблення пропозиції для Кабміну про повернення вексельної форми відшкодування ПДВ для підприємств-виробників. Про результати сьогоднішньої наради Я.Кашуба пообіцяв поінформувати Л. Вестбіерга за тиждень.