Молодь розглядає блат як основний чинник життєвого успіху
Сьогодні, 27 липня, у Львівській облдержадміністрації на круглому столі "Антикорупційна освіта для старшокласників: можливості та методи впровадження" Центр єднання європейської молоді "За спільне майбутнє" та Лабораторія соціальних досліджень Центру підтримки приватної ініціативи презентували результати соціологічного дослідження на тему корупції.
Як поінформували ZAXID.NET в Представництві Держкомпідприємництва України у Львівській області, дослідження показали, що досвід сьогоднішніх випускників шкіл переконує їх у необхідності налагоджених неформальних зв’язків, іншими словами - блату. Останній трактується ними як неформальний соціальний капітал, наявність якого може компенсувати недоліки офіційної системи управління у різноманітних сферах життя суспільства, зокрема, в освіті. Саме наявність блату розглядається молодими людьми як вирішальний чинник досягнення життєвого успіху. В той же час суто фінансовий аспект корупційних схем (хабарництво) хоча й не залишається поза їх увагою, все ж оцінюються як менш вагомий.
"Спостерігаємо ситуацію, при якій моральна оцінка молодими людьми усього того, що супроводжує корупційні практики, визначається в першу чергу цінностями сімейного життя. Відтак, входження в корупційні схеми у переважній більшості випадків відбувається під тиском обставин, в життєво важливих ситуаціях, і має на меті досягнення конкретного результату: вступ до вищого навчального закладу, отримання бажаної посади, доступ до якісного медичного обслуговування тощо. Як наслідок - відбувається моральне виправдання молодою людиною своєї поведінки, а тіньові корупційні схеми набувають сталого характеру", - наголосив голова Центру єднання європейської молоді "За спільне майбутнє" Ярослав Кашуба.