Насправді в Україні налічується 1,5-2 мільйони осіб, які вживають наркотики
"Україні потрібна наркостратегія. За моїми підрахунками, у нашій державі 160 тисяч наркозалежних. Медики називають удвічі меншу цифру. Проте експерти запевняють, що в Україні насправді близько 1,5-2 мільйони людей, які вживають наркотики", - заявив під час прес-конференції у Луцьку лікар-психіатр та правозахисник Семен Глузман.
"Додайте до цього кількість співзалежних: родичів та знайомих - і отримаєте 3,5-5 мільйонів осіб. Цілком свідомо можна говорити про масштаби епідемії, адже на кожного зафіксованого наркомана припадає 10-13 незафіксованих", - додав він.
За його словами, в Україні немає державних реабілітаційних центрів. "Лікар-нарколог може провести детоксикацію, але не змінити ставлення людини до залежності, бо вживання наркотиків передусім - проблема психологічна, - вважає Семен Глузман. - Держава повинна прагнути, щоб її громадяни були здоровими. Для цього слід впровадити наркостратегію, котра б передбачала профілактику, лікування хворих, контроль незаконного обігу наркотиків та формування свідомого суспільства".
"Метадон - не альтернатива наркотикам! Метадон - надважкий синтетичний наркотик, який виробляється за кордоном. Звільнитися від такої залежності неможливо. Адже метадон - це на все життя! А життя з ним не може бути тривалим", - так прокоментував Семен Глузман використання цього медпрепарату в терапевтичних цілях.
Лікар додав: "Статистика свідчить, що у США від уживання цього препарату померло більше людей, ніж від героїну. Раніше цей синтетичний наркотик використовували у терапевтичних цілях, аби звільнити людину від наркотичної залежності. Проте перестаючи вживати героїн, наркоман потрапляв під вплив сильнішого препарату".