Названо причини "фосфорної" аварії у Львівській області
Найбільш ймовірною причиною "фосфорної" аварії біля Ожидова Буського району є незадовільний технічний стан вагонів та недотримання технічних умов завантаження небезпечного вантажу. Про це ZAXID.NET повідомив прес-центр Державного територіально-галузевого об’єднання "Львівська залізниця".
Водночас залізниця спростовує інформацію прес-служби "Залізниці Казахстану" про те, що причиною сходження з рейок вантажного поїзда, який перевозив цистерни з фосфором, могли стати ремонтні роботи.
Наразі під час огляду вагонів виявлено низку недоліків технічного характеру. Фосфорні цистерни, які перекинулися поблизу Ожидова, були виготовлені підприємством "Азовмаш" і перебувають в експлуатації із 1973 року. Начальник Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" Михайло Мостовий наголосив, що на цистернах з фосфором, які перевернулися, були пошкоджені зривні клапани, що спрацьовують при підвищенні тиску у цистернах. Також він зазначив, що у кожній цистерні фосфору було на 2,7-3 тонни більше, ніж вказано у документах. Крім цього, виявлено і порушення в дотриманні технічних умов завантаження фосфору у цистерни. Зокрема, недостатнім був рівень води, під якою зберігається від впливу атмосферного повітря фосфор в цистернах. Замість обумовлених технічними правилами 30-60 см, заміри показали, що води було лише 27 см.
Стосовно робіт, які велися на перегоні Красне-Ожидів у першій половині дня сходження потяга, то Львівська залізниця повідомляє, що це були планові роботи. Дії залізничників під час ремонту та після нього відповідають вимогам нормативних документів Укрзалізниці. На час закінчення роботи, температура рейок була в межах норми і становила +39° С, а не, як зазначає казахська сторона, "вище +50". Після планового ремонту рух на цій дільниці продовжувався і до проїзду поїзда з вантажем фосфору по ній прослідували п'ять потягів.
"Всі технічні параметри робіт зафіксовані у відповідній документації
згідно із законодавством та нормативами Укрзалізниці і є доступні для уповноваженої комісії, яка займається розслідуванням аварії. Львівська залізниця звертатиметься до відповідних установ з проханням врегулювати норми щодо продовження терміну експлуатації цистерн, які перевозять небезпечні речовини. Водночас, Львівська залізниця подаватиме позов про відшкодування збитків, оскільки вона є потерпілою стороною", - йдеться у повідомлені.