Освітяни Львова – проти роботи кіосків біля навчальних закладів
Представники освітніх закладів Львова – директори шкіл, представники університетів, дитячі лікарі, представники шкільних урядів, батьківських комітетів, духовенства, громадські діячі вимагають від міської влади більш скрупульозно регулювати діяльність кіосків, щоб убезпечити дітей та підлітків від вживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Про це йшлося 18 жовтня у Львові під час круглого столу «Містобудівне бачення та соціальні аспекти функціонування малих архітектурних форм у сфері роздрібної торгівлі та послуг у Львові».
Круглий стіл відбувся після чергового звернення вченої ради НУ «Львівська Політехніка» до Львівської міської ради, в якому висловлюється неабияка стурбованість діяльністю МАФів біля корпусів університету, на території студентського містечка тощо. Зокрема наголошувалося на фактах продажу алкоголю студентам після 22 години у студмістечку, продаж сигарет поштучно в кіосках біля корпусів «Львівської Політехніки», недотримання санітарних вимог продавцями «швидкої їжі» та засміченість парків довкола університету від такої малої торгівлі.
Звернення з вимогою прибрати МАФи, які продають алкоголь і тютюн, біля освітніх закладів до міської влади надіслав і Львівський національний університет імені Івана Франка.
Загалом учасники круглого столу схвалили резолюцію, яку скерують міському голові Андрію Садовому та депутатам. Вони пропонують запровадити мораторій на встановлення нових МАФів у центральній частині міста; не продовжувати дозволи на діяльність кіосків, які біля освітніх закладів, гуртожитків, на території студмістечок продають алкогольні, слабоалкогольні напої і тютюнові вироби. Також пропонується запровадити єдині вимоги до вигляду МАФів у Львові та номенклатури товарів, які вони можуть реалізувати.
Крім цього, учасники круглого столу звертаються до правоохоронних органів з вимогою поcилити контроль зокрема щодо дії заборони на продаж алкоголю після 22 години та заборону продажу пива, алкоголю та сигарет неповнолітнім. Вони вимагають, щоб продавців, які порушують ці заборони, не штрафували, а одразу звільняли.
Зазначимо, у кінці 2011 року у 980 власників МАФів у Львові завершується термін дозволу, виданого Львівською міською радою.