На виставці у Львові показали останні роботи Євгена Дзиндри
9 серпня у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відкрилася виставка до 100-річчя з народження скульптора Євгена Дзиндри. На виставці представлено 42 твори митця, зокрема, скульптури, плакети і надгробні маски.
Як розповів куратор виставки Іван Терещак, експоновані твори взяти з колекції музею та родини скульптора. За його словами, основні роботи зроблені в камені або бронзі, але вони є дуже важкими і вже встановлені, але в родині збереглися гіпсові варіанти. До прикладу, портрет етнографа, філолога і громадського діяча Іларіона Свєнціцького встановлений на Личаківському цвинтарі. Серед цікавих експонатів куратор назвав ранній автопортрет 1943 року і автопортрет 1963 року.
Крім цього, під час відкриття виставки доньки Євгена Дзиндри Уляна і Тамара розповіли, що подарують 8 робіт Євгена Дзиндри музею. Іван Терещак зазначив, що музей має найбільшу колекцію творів скульптора в Україні.
«Коли батько працював, то у нього було одухотворене лице, він весь був у тому образі. Надзвичайно любив працювати з каменем», - сказала донька Євгена Дзиндри Уляна.
Вона розповіла, що цього року планують видати спогади Євгена Дзиндри та їхні спогади про батька. «Спогади про його дитинство, про те, як він прийшов до міста», - додала донька скульптора.
На виставці представлені посмертні маски видатних людей Іларіона Свєнціцького, громадської та військової діячки Олени Степанів-Дашкевич, композитора Василя Барвінського, композитора Станіслава Людкевича, письменника Дениса Лукіяновича. Також відвідувачі музею зможуть побачити останні роботи скульптора портрети Федора Манайла (1978), Станіслава Людкевича (1983), Кирила Стеценка (1983).
Довідка. Євген Дзиндра (1913-1983) – український скульптор, громадський діяч. Автор кам'яних левів, що стоять на площі Ринок біля львівської Ратуші. Майже 2 десятки надгробних скульптур Євгена Дзиндри знаходяться на Личаківському цвинтарі у Львові. Там мистець виробив власну концепцію пам'ятника у вигляді масивної брили каменю, завершеної портретом покійного. Яскравим прикладом можуть бути пам'ятники літераторам Григорію Тютюннику та Андрію Волощаку, василіянину о. Віталію Градюку, професору В. Міліянчуку, письменнику Денису Лукіяновичу, професору І. Свенціцькому та багато інших.