Прокуратура нарахувала на Львівщині 400 підприємств-боржників із зарплати
Питання виплати зарплати та її росту вийшли з-під контролю органів влади та місцевого самоврядування. Про це під час колегії зазначив прокурор Львівської області Олексій Баганець, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі прокуратури Львівської області.
Органи прокуратури у межах своєї компетенції змушені оперативно реагувати на кожен факт порушення законодавства про оплату праці. Зокрема, за вказівкою прокурора області всі міськміжрайпрокурори області орієнтовані на відпрацювання кожного підприємства-боржника з виплати заробітної плати.
Для більш дієвого нагляду, на вимогу прокурора області, після припису прокурора району про усунення порушень чинного законодавства з питань своєчасної виплати заробітної плати повинна слідувати перевірка в порядку ст. 97 КПК України на предмет наявності складу злочину, передбаченого ст. 175 КК України "умисна невиплата заробітної плати", до цієї перевірки потрібно залучати інспекцію праці та податкових інспекторів. За словами прокурора області, у разі відмови порушити кримінальну справу за даним фактом відносно керівника підприємства треба порушувати адміністративне провадження за скоєння правопорушення, передбаченого у ст. 41 КУпАП, "порушення законодавства про працю", а також повинні бути застосовані представницькі повноваження прокурора в порядку наказного або позовного провадження.
Олексій Баганець піддав критиці роботу уповноважених органів контролю, які, попри розповсюдженість порушень законних прав працюючих, не вжили заходів до порушників закону. Прокурор області висловив претензії до органів влади та контролю, які, маючи у своєму арсеналі численні повноваження по контролю за ліцензійними умовами діяльності суб’єктів господарювання, регулюючи дозвільні процедури, передбачаючи проведення тендерів на виконання робіт за державні кошти, здійснюючи бюджетні закупівлі, тощо, не впливають на суб’єктів, які продовжують свою виробничу діяльність, не виплачуючи заробітної плати своїм працівникам.
Як зазначив прокурор області, заслуговує критичних зауважень діяльність Територіальної державної інспекції праці у Львівській області. Оскільки це основний контролюючий орган у сфері захисту прав на працю, Олексій Баганець зазначив, що, незважаючи на їх чисельний склад (22 інспектори), ними перевірено лише 247 підприємств - боржників, в той час, коли загальна кількість наявних в області підприємств-боржників становить більше 400. Як було відзначено на колегії, чомусь на другорядну роль відійшла діяльність профспілкових організацій.