У Львові викрили злочинну групу, яка "відмила" 120 млн грн
"Оперативні працівники управління податкової міліції майже рік працювали над розкриттям організованої злочинної групи, яка займалася ухилення від сплати податків, мінімалізації податкових зобов’язань, формували податковий кредит. З червня 2006 року по грудень 2007 року вони перевели із безготівкових коштів в готівку 120 млн грн. Вони створили мережу пунктів збору металобрухту у Львівській області. Формували безпідставні податкові кредити", - повідомив сьогодні, 11 червня, під час брифінгу прокурор Львівської області Олексій Баганець.
"Вони це оформляли так, наче металобрухт купувався не у фізичних осіб за готівкові кошти, а юридичних осіб. Цей металобрухт постачався на адресу двох відомих в Україні потужних суб’єктів господарської діяльності. Отримані кошти йшли на рахунки фіктивних підприємств, які працювали за спрощеною системою оподаткування, у тому числі оформлені на втрачені, викрадені паспорти, на реальних осіб, але без їх відому, чи на рахунки транзитних підприємств у банках. Знімали готівку з рахунків підприємств, частину на нелегальний бізнес металобрухту, частину на хабарі, частину вкладали у свої легальні підприємства. 22 квітня ми порушили кримінальну справу за ознаками ст. 212 ч. 3 - ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, ст. 366 ч. 2 - службове підроблення, що спричинило важкі наслідки", - зазначив О. Баганець.
3 червня затримано трьох "активних" членів групи. "Це львів’яни, яким до 40 років. Вони також мали легальний бізнес, один із них мав намір будувати у Львові розважальний центр. Є формація, що одна особа із затриманих - помічник народного депутата", - повідомив прокурор.
У цій справі було проведено 26 обшуків за місцями проживання членів організованої злочинної групи. "Під час затримання так званого інкасатора було вилучено 246 тис. грн, хоча в банку він отримав більше 700 тис. грн, ми шукаємо 500 тис. грн, на якомусь етапі вони зникли. Було вилучено металобрухту орієнтовною вартість близько 500 тис. грн, під час обшуку в помешканні організатора групи було вилучено золотих прикрас на понад 1 млн грн. Одночасно було накладено 75 арештів на банківські рахунки юридичних та фізичних осіб, задіяних у цій схемі. Там було 129 тис. грн, переконаний, що на ці рахунки ще надійдуть гроші. Ми допитали більше 60 приватних підприємців, рахунки яких використовувалися для переведення безготівкових коштів у готівку. Лише за попередніми даними від їх діяльності держава не отримала ПДВ на 10 млн грн", - розповів О.Баганець.
Він також не виключив, що прокуратурі у подальшому веденні цієї справи чинитимуть перешкоди. "Вони використовували підкуп чиновників різних рангів влади, правоохоронних органів, є дані про "виходи" на представників прокуратури та суду", - зауважив правоохоронець.