Всеукраїнські муніципальні слухання - презентація політичної фантазії Ющенка, - Томенко
Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, аналізуючи як готувалися та проходять сьогоднішні Всеукраїнські муніципальні слухання, зазначив, що в розумінні команди Президента щодо організації місцевого самоврядування за чотири роки "змінилося те, що нічого не змінилося", - повідомили ZAXID.NET у прес-службі ВРУ.
М.Томенко звернув увагу на те, що, як і в 2005 році, Глава Секретаріату Президента України збирає на муніципальні слухання регіональні делегації, які повинні сформувати голови обласних адміністрацій. За його словами, у запрошенні на ім´я голів адміністрацій йдеться про необхідність "забезпечити участь у зазначеному заході регіональної делегації у кількості 15 осіб, до складу якої мають входити: голова облдержадміністрації, голова обласної ради, міський голова обласного центру та міст обласного значення, голови районних рад та райдержадміністрацій, сільські та селищні голови".
Заступник голови Верховної Ради України зауважив, що якщо команда Президента не сприймає теперішнього статусу лідерів регіональної влади та місцевого самоврядування, оскільки, за логікою, ними повинні керувати, так звані губернатори, то "про яку реформу може йти мова". "Можете уявити в Європейській країні, щоб керівник апарату Президента давав вказівку голові обласної адміністрації скерувати до Києва керівників місцевого самоврядування: голову обласної ради, міського голову та інших", - наголосив він.
М.Томенка також здивував парадокс, що міських голів та голів рад запрошували на одні слухання, а вони приїхали на інші. За його словами, у своєму листі Віктор Балога запрошував на Всеукраїнські муніципальні слухання "Реформа місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою як інструмент подолання фінансово-економічної кризи в Україні", натомість, сьогодні відбуваються слухання під назвою "Реформа публічної влади як інструмент подолання фінансово-економічної кризи в Україні".
Заступник голови Верховної Ради України зазначив, що важко пояснити мотивацію повернення до ідеї адміністративно-територіальної реформи в умовах кризи. "Варто знайти хоч один аргумент на користь адміністративно-територіальної реформи в умовах нинішньої фінансово-економічної кризи, бо, як відомо, за умов високого ступеню підтримки Президента та влади у 2005 році та в умовах економічної стабільності ця реформа зазнала фіаско",- сказав він.
М.Томенко вважає, що "сумнівною виглядає знову презентована ідея про запровадження двопалатного парламенту, зміст реформи місцевого самоврядування варто визначати не на нарадах зі службовцями обласних та районних адміністрацій". "Стратегію реформи місцевого самоврядування треба формувати на круглих столах та за участі лідерів регіональної влади та місцевого самоврядування",- підсумував заступник голови Верховної Ради України.