Християнські цінності та німецька політика
Позиція Німеччини демонструє реалії світової політики: прагматична вигода стала важливішою ніж принципи та цінності
Інші блоги автора
- Нідерланди хитнуло вправо 25 лист 2023, 15:08
- Просвіта іноземців на тему Росії 21 лют 2022, 14:58
- Нападе – не нападе? 13 лют 2022, 18:39
Погляди світових еліт на Росію та Україну століттями формувалися під впливом сфальсифікованої історії Росії та потужної російської пропаганди. У різні періоди ХХ століття з боку росіян, а також поляків і євреїв були спроби формувати негативний імідж українців. Ці фактори продовжують впливати.
Нам вдається поступово змінювати думку про українців, принаймні піддавати сумнівам усталені стереотипи. Але декому, зокрема Німеччині, вигідно і далі триматися застарілих уявлень. До того ж провину за воєнні злочини на наших теренах німці відчувають лише перед Росією.
«Danke, Frau Ribbentrop» – саме такою фразою в липні 2014 року тисячі українських користувачів атакували офіційну сторінку канцлера Німеччини Ангели Меркель. Причиною стала зустріч Меркель з президентом Росії Володимиром Путіним, який щойно розв’язав масштабну збройну агресію проти України. Разом з цим українців обурила заява німецького зовнішньополітичного відомства – офіційний Берлін назвав дії України із захисту свого суверенітету такими, що «не відповідають ситуації».
Пані Меркель була лідером також і німецьких християнських демократів. Ставлення до новітніх злочинів Росії продемонструвало прикру девальвацію християнських цінностей у німецькій політиці.
Після 2-ї Світової війни християнські демократи Німеччини, Франції та Італії збудували ЄС на основі етичних і соціальних цінностей християнства. Але потім не всі ці партії витримали політичні випробування.
Про французьких християнських демократів вже майже нічого не чути. Італійські втратили свій авторитет через підтримку мафії, яку вважали борцем з комунізмом. Німецькі християнські партії ХДС і ХСС найдовше втрималися при владі. У 19-ти виборчих кампаніях вони 16 разів створювали у парламенті найбільшу фракцію.
Зараз ХДС і ХСС мають проблему. Їхня позиція стосовно політики Путіна і російської агресії проти України не викликає жодних симпатій і не відповідає християнським принципам та цінностям. Це може мати для цих партій дуже погані наслідки в тривалій перспективі.
Підтримка чи просто ігнорування Зла рано чи пізно призведе до великих проблем.
Німеччина стоїть перед важливою дилемою – стати на бік правди, чи продовжувати підтримувати вигідне і прибуткове Зло. Політика Путіна залишає німцям все менше можливостей, щоби пропетляти, сховатися від чіткої відповіді.
Але вже зараз слово «християнські» у назві партій ХДС і ХСС можна сприймати з деякою іронією.