Комітет охорони здоров’я запропонував декілька змін у працевлаштуванні випускників медінститутів
Комітет з питань охорони здоров’я підготував резолюцію за результатами засідання круглого столу «Проблеми працевлаштування випускників, що навчаються за спеціальностями медичного профілю».
В документі, копія якого є в розпорядженні прес-служи «Блоку Петра Порошенка», зазначено, що Кабінет міністрів України повинен скасувати власну постанову щодо обов’язкового трирічного відпрацювання випускниками медичних вузів, як таку, що не відповідає закону «Про освіту».
З метою запобігання утворення дефіциту лікарів на первинній ланці охорони здоров’я, комітет радить уряду підготувати тимчасову програму розподілу працівників, в якій не повинен застосовуватися примусовий принцип розподілу лікарів.
«Під час перехідного періоду ключовою умовою існування державного розподілу випускників медичного профілю є запровадження електронної системи розподілу (працевлаштування) та відкриті реєстри: з одного боку, студентів-випускників (залежно від рейтингового показника), з іншого – достовірний та повний реєстр вакантних місць по всіх регіонах країни, без можливості приховування такої інформації чи неповного її розкриття», – зазначено у тексті резолюції.
«Обласні та районні підрозділи охорони здоров’я щороку мають оприлюднювати на своїх офіційних веб-ресурсах та в місцевих засобах масової інформації реєстр вакантних посад медичного профілю, – заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», член Комітету з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч.
Він зазначив, що студенти заздалегідь повинні мати змогу ознайомитися з повним переліком вакансій, умов праці і подати заявку відповідно до власних побажань. Відбір кандидатів має проходити на конкурсній основі, виходячи з рейтингів за результатами навчання.
Окрім цього, комітет вважає, що програма уряду також повинна передбачати укладання угоди про працевлаштування випускників медичних інститутів. Цей документ повинен чітко визначати
умови працевлаштування випускників, гарантії забезпечення їм соціального пакету та його обсягу, причин, за яких випускник матиме право в односторонньому випадку розірвати угоду, порядок відшкодування випускниками до державного бюджету вартості навчання, у разі порушення
ними умов угоди щодо працевлаштування».