Комунальним підприємствам важко справлятися із підняттям мінімальної зарплати
"Перехід від однієї мінімальної зарплати до іншої на підприємствах у різних галузях відбувається досить боляче", - прокоментувала ZAXID.NET сьогодні, 14 листопада, під час засідання Львівського прес-клубу реформ начальник головного управління праці і соціального захисту Львівської облдержадміністрації Людмила Бондар.
"Прикладом може бути комунальне підприємство Трускавця "Наше місто", в якого утворилася велика заборгованість із зарплати. Вона складається із боргів міської ради і боргів населення за сплату спожитого тепла, - зазначила Л. Бондар. - Проблема в тому, що тарифи для населення сформовані з урахуванням мінімальної зарплати, яка діяла на початок минулого року. Оскільки перегляд тарифів є складною процедурою, утворюються недоплати, борги, і підприємства втрачають свою рентабельність".
Перший заступник голови Державної податкової адміністрації у Львівській області М.Князевич у коментарі ZAXID.NET підтримав точку зору Л. Бондар: "Підвищення мінімальної зарплати дійсно може бути проблемним для зарегульованих галузей. Адже підняття мінімальної зарплати відбувається на загальнодержавному рівні, а перегляд тарифів - це повноваження місцевої влади. Рішення ці не популярні, викликають соціальну напругу".
Поза тим М.Князевич вважає, що "це не мало б стосуватися підприємств стовідсотково ринкових". "Якщо підприємство надає послугу європейського рівня, або продає товари європейської якості, то ціни у нього уже давно європейські. При цьому зарплати часто бувають українські, - зазначив податківець. - Це вічна проблема праці і капіталу. Один хоче отримувати більше, інший - не хоче платити більше".