Концерт, присвячений Квітці Цісик, зібрав аншлаг
Незабутня Квітка
Їй виповнилося б 60, та важка хвороба скосила. Як і мрію Квітки Цісик виступати в Україні. І лише по смерті твори з її репертуару звучать з нашої сцени.
На цей концерт, де звучатимуть пісні Квітки, прийшло стільки її шанувальників, що декому довелося слухати з фойє. Такий ажіотаж був лише на концерті Башмета та на коли звучали саундтреки до Голлівудських фільмів.
Вона народилася в Нью-Йорку, пропри те все життя співала про Україну. Рятуючись від переслідувань, батьки Квітки наприкінці 40-х емігрували. Там дівчинка, яка згодом виросте в оперну та блюзову співачку, вчитиметься грати на скрипці, як батько, співатиме в хорі разом з маленьким ще тоді Майклом Джексоном. А на початку 80-х стане однією з найдорожчих виконавиць рекламних джинглів.
Оксану Муху зараз називають другою Квіткою Цісик. Ще в 6 років вона замилувалася її піснями.
Пісні Квітки у 70-х в Україні були заборонені. Тож навіть родина, коли отримала з Америки її платівку, слухала її впівтона, особливо пісню пластунів "Я люблю волю, простір, далечінь".
Наприкінці 70-х голос Квітки відзначили "Золотим глобусом" за найкращу пісню до фільму "Ти освітлюєш моє життя", який теж отримав "Оскара". А вже у 80-х жінка записала 2 українські платівки: "Квітка" та "Два кольори". Ці записи тоді таємно потрапляли до України.
Тоді навіть Ігор Білозір, будучи в Америці, не оминув зустрічі з нею.
Приїхати Квітка таки змогла. З матір’ю. Однак лише раз, у 83-му. І то тишком-нишком. Лише нещодавно її платівки почали з’являтися у музичних крамницях.