Країни Балтії вимагатимуть від Росії компенсації і за окупацію, і за депортації часів СРСР

СвітОстап Левчич, 14 червня 201617923
Країни Балтії вимагатимуть від Росії компенсації і за окупацію, і за депортації часів СРСР

Міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу вважає, що країни Балтії мають право і повинні вимагати від РФ компенсації за радянські депортації населення балтійських країн. Про це повідомляє Delfi.

"75 років тому держава-окупант депортувала з країни десятки тисяч дітей, жінок і чоловіків. Це був злочин проти людяності, який немає терміну давності. Ми як і раніше, більше, ніж коли-будь, повинні вшановувати пам'ять всіх жертв комуністичного терору і схилити голови перед їх стражданнями. Ми ніколи не забудемо несправедливість, що зазнали ми та інші народи", - сказав міністр у своїй промові під час памʼятних заходів, присвячених 75-ліття депортації естонців до Сибіру у червні 1941 року.

"Пам'ять жертв та історична правда вимагає від нас, щоб ми, згадуючи жертв несправедливості,  домагалися відшкодування", - додав він.

У спільній заяві міністрів юстиції Польщі, Латвії, Литви та України наголошується на тому, що "Росія, як правонаступниця СРСР, не зробила нічого для того, щоб компенсувати ці злочини і вибачитися".

Як повідомлялося, міністри юстиції Естонії, Латвії і Литви 5 листопада 2015 року в Ризі підписали меморандум про співпрацю, в якому узгоджені дії у пред'явленню Росії вимог щодо відшкодування за радянську окупацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук