Культурні події на вихідних у Львові
«Обрядові забави на Петра» у Шевченківському гаї, особливий фестиваль «Ковчег дружби» та завершення фестивалю музики Маттіаса Кендлінгера
«Обрядові забави на Петра» чекають у Шевченківському гаї
Феєричні нічні забави чекають на львів’ян у музеї «Шевченківський гай». До празника апостолів Петра та Павла 12 липня там влаштують унікальну екскурсію. Спершу у храмі XIX століття розкажуть про цих учнів Христа і про особливості петрівського посту. А відтак всі вирушать до хати музиканта під супровід давніх інструментів, затягуючи жартівливих петрівочок. Хлопців запросять у світ бондарства, а дівчат ‒ на «прочухрини», веселі посиденьки. А ще буде озеро, сповнене чарами та зустріч зі Щезником.
«Це будуть запальні автентичні танці з веселими музиками. Будемо петрувати і частуватися обрядовим печивом. Ну і, звісно, вітати наших іменинників», ‒ розповіла працівниця музею «Шевченківський гай» Соломія Довгань.
Особлива молодь запрошує до «Ковчега дружби»
Фестиваль «Ковчег дружби» запрошує до особливого світу. У Парку культури цієї неділі молодь з неповносправністю організації «Лярш-Ковчег» чекатиме на охочих разом забавлятися. Там будуть майстер-класи з виготовлення листівок, прикрас з фетру, солодощів з карамелі, петриківського розпису. Особливі друзі покажуть невеличку виставу, а опісля буде концерт. Діятиме ярмарок і лотерея, де збиратимуть кошти на будинок тимчасового проживання осіб з неповносправністю.
«Побачити трішки інакший світ, побачити трішки інших людей, які не є гірші чи кращі, які просто трішки інші. Бо мають інші потреби, ніж кожен з нас. Це є гарна нагода познайомитися, знайти нових друзів. І разом щось потворити», ‒ пояснила співорганізаторка фестивалю «Ковчег дружби» Наталя Критович.
Завершується фестиваль музики Маттіаса Кендлінгера
Завершується міжнародний фестиваль музики австрійського композитора Маттіаса Кендлінгера. Це людина, яка популяризує у світі українських музикантів. І ще двадцять років тому заснувала українсько-австрійський симфонічний оркестр K&K Philharmoniker, K&K Балет та Український національний хор. Тож цієї суботи в філармонії оркестр під диригуванням сина композитора Максиміліана Кендлінгера в супроводі хору виконають симфонічну поему батька «Блудний син» та першу симфонію «Маніпуляція».
«Мої твори ‒ про глобальні проблеми світу. Права людини описані на папері, але їх не дотримуються. Ось , до прикладу, щодня на землі помирають тисячі дітей, а на заході натомість одночасно є перевиробництво продуктів харчування», ‒ зазначив композитор, засновник оркестру K&K Philharmoniker Маттіас Кендлінгер.